Kvjat v sedačku Red Bullu nedoufal, rozhodnutí o výměně respektuje

Rus přiznal, že rozhodnutí rakouské stáje o výměně Alexandera Albona za Pierra Gaslyho plně respektuje a soustředí se především na sebe.

Štítky: Daniil Kvjat Toro Rosso Zveřejněno 27. 08 2019 — Lukáš Podstata

Daniil Kvjat tento rok zažívá druhý comeback do formule 1 a nutno podotknou, že velmi vydařený. Oproti předešlým létům momentálně předvádí velmi konzistentní výkony. V Německu, byť i díky štěstí, získal pro Toro Rosso teprve druhé stupně vítězů v historii týmu.

Spekulovalo se, že to bude právě Rus, který by mohl nahradit Gaslyho u Red Bullu, nakonec se ale rakouská stáj rozhodla vyměnit Albona za Gaslyho. Kvjat pro deník Russia’s Championat přiznal, že toto rozhodnutí plně respektuje a chápe jeho důvody. „Zjistil jsem to ve stejný den jako vy, je důležité takové rozhodnutí respektovat. Nečekal jsem, že zrovna já budu ten, kdo zaujme Pierrovo místo. Myslím si, že zvolili Alexandera, protože chtějí zjistit, jaký je jeho potenciál ve vítězném voze. Roli určitě hrálo, že já už svoji šanci v Red Bullu dostal,” řekl k výměně Kvjat.

Rus také pochválil dnes již bývalého stájového kolegu, o kterém tvrdí, že může být lepší jezdec než Daniel Ricciardo, se kterým dříve působil. „Neříkám, že je jeden lepší než ten druhý, ale Alex je od začátku hodně rychlý. Mnoho pilotů potřebuje čas, aby se dokázalo formuli 1 přizpůsobit, to ale neplatí o Alexandrovi. Myslím si, že má obrovský potenciál,“ dodává na adresu thajského jezdce Kvjat.

Rodák z Ufy byl během festivalu v Petrohradu také dotázán, jak to vypadá s jeho dalším působením ve formuli 1, protože momentálně má platný kontrakt jen pro letošní sezonu. „Měl jsem s poradcem Helmutem Markem krátký hovor. Všechno se zdá v pořádku, co ale bude příští rok, je zatím nejasné. Musíme počkat ještě dva nebo tři týdny, pak se uvidí,“ má jasno Kvjat.

Diskuse k článku

Napsat komentář