Piastri si všímá rozdílů mezi motory Renaultu a Mercedesu

Nový pilot McLarenu Oscar Piastri absolvoval s týmem testy v Abú Dhabi. Po dřívějších testech s vozy osazeném motorem Renault si teď mohl vyzkoušet Mercedes v útrobách vozu z Wokingu. Jaké jsou jeho dojmy?

Štítky: Mercedes Oscar Piastri Pohonné jednotky Renault Zveřejněno 8. 12 2022 — Lukáš Štěrovský

„Oproti motoru Alpine, se kterým jsem jezdil ve voze specifikace 2021, je tu několik rozdílů,“ začíná své hodnocení Piastri. „Ale srovnání v testech, s jinými vozy na trati, je trochu obtížné, navíc nebylo naším hlavním cílem porovnat pohonné jednotky,“ dodává jedním dechem.

„Nikdy nevíte, jak má kdo nastavený motor, takže je těžké to posoudit, ale z naší strany bylo vše pozitivní,“ tvrdí Piastri. Ten se vyjádřil také na konto pro něj nových pneumatik Pirelli. „Je to opět obtížné, protože oproti loňsku se změnily hodně vozy jako takové.

„Pneumatiky jsou pravděpodobně v některých podmínkách uživatelsky přívětivější, ale v jiných kladou na řidiče větší nároky. Bylo trochu těžké se v tom vyznat, ale pneumatiky mě udržely na okruhu, takže vypadají v pořádku,“ uzavřel Australan na vtipnou notu.