Na motory Alpinu bude dohlížet zkušení ex-manažer Mercedesu a Ferrari

Společnost Alpine podepsala smlouvu s novým technickým ředitelem se zkušenostmi z Mercedesu a Ferrari, který bude dohlížet na její divizi pohonných jednotek.

Štítky: Alpine Eric Meignan Pohonné jednotky Zveřejněno 24. 10 2023 — GPF1.cz

Eric Meignan začal tento měsíc pracovat na základně motorů Alpine ve Viry, když nedávno opustil pozici vedoucího oddělení ve Ferrari v Maranellu.  V italské značce strávil tři a půl roku, předtím zastával pozice vedoucího oddělení a hlavního inženýra ve společnosti Mercedes AMG High Performance Powertrains.

Meignan převezme každodenní řízení divize pohonných jednotek a bude přímo podřízen Bruno Faminovi, který je zodpovědný za veškeré aktivity Alpine v oblasti motorsportu.

“Můžeme potvrdit, že Eric Meignan nastoupil do týmu jako technický ředitel Viry a bude podřízen Brunovi Faminovi,” uvedl mluvčí Alpine. “Přináší s sebou bohaté zkušenosti a odborné znalosti a bude dohlížet na rozvoj pohonné jednotky se zvláštním zaměřením na předpisy pro rok 2026.”

Meignanův příchod dává Faminovi více možností soustředit se na strategický plán pro Alpine, protože se po řadě změn ve vedení snaží přebudovat část podniku zaměřenou na Formuli 1.

Tým se během letošní Velké ceny Belgie rozloučil s šéfem týmu Otmarem Szafnauerem a sportovním ředitelem Alanem Permanem. Stalo se tak v době, kdy se objevila zpráva, že Pat Fry odchází do Williamsu na pozici technického ředitele, a poté, co byl generální ředitel Laurent Rossi odsunut.

Faminovy rozsáhlé povinnosti zahrnují funkci dočasného ředitele týmu, zatímco Julian Rouse byl jmenován dočasným sportovním ředitelem a Matt Harman vede technický tým.