“Pérezovy dny jsou sečteny”

Bývalý vítěz závodů F1 Ralf Schumacher se domnívá, že "dny Sergia Pereze v Red Bullu jsou sečteny".

Štítky: Ralf Schumacher Sergio Pérez Zveřejněno 25. 07 2023 — GPF1.cz

Mexičan se na stupně vítězů vrátil teprve podruhé za posledních sedm závodů ve Velké ceně Maďarska po mizerné formě, která zahrnovala incidenty a špatné výsledky – zejména pět závodů bez účasti ve třetí části kvalifikace. Noční můra, kterou Perez zažil na začátku víkendu na Hungaroringu, spočívala v tom, že během prvních pěti minut vypadl z prvního tréninku, a přestože se dostal do Q3, aby ukončil své zjevné prokletí, dokázal se umístit pouze na devátém místě na startovním roštu. Agresivní jízda však přinesla výsledek, když se Perez do konce závodu dostal na třetí místo.

Ralf Schumacher se však obává o budoucnost čtyřnásobného vítěze a ve svém sloupku pro Sky Sports DE vysvětluje:

“Nálada Sergia Pereze je v poslední době pochmurná. Po četných chybách v posledních týdnech se na něj po havárii v prvním volném tréninku v Maďarsku opět snesla masivní kritika.

Problémem Pereze je nekonzistence – má příliš mnoho výkyvů a možná není dostatečně psychicky stabilní. Je prostě příliš daleko od Maxe a pro mě jsou jeho dny v Red Bullu sečteny.”

Perez čelí stále většímu tlaku kvůli své špatné formě, která umožnila týmovému kolegovi Maxi Verstappenovi získat v pořadí jezdců náskok 110 bodů. Návrat Daniela Ricciarda do týmu AlphaTauri ještě zvýšil spekulace o Perezově dlouhodobé budoucnosti v Red Bullu a bývalý jezdec Jordan, Williamsu a Toyoty Schumacher si je jistý, že v příští sezoně přijde změna.

“Je od nás nefér zvyšovat na něj tlak, ale zejména v budoucnu, kdy se mu ostatní týmy přibližují, si Red Bull nemůže dovolit, aby byl jeden jezdec tak výrazně pomalejší než druhý,” řekl Němec. “Tým se logicky snaží, aby Perez věřil, že jeho místo není ohroženo, ale nemyslím si, že bude za Red Bull jezdit i příští rok.”