Pérezova sedačka v ohrožení? Nesmysly a kecy, tvrdí Red Bull

Sergio Pérez má za sebou několik složitých závodů. V médiích se proto začalo spekulovat o Mexičanově budoucnosti. Poradce Red Bullu je z těchto ‚nesmyslů‘ rozčarován a do světa naopak vypustil, jak moc je Pérez důležitým článkem týmu.

Štítky: Helmut Marko Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 12. 06 2023 — Vašek Štěpánek

Sergio Pérez měl solidní start do sezony 2023, když se mu v prvních čtyřech závodech podařilo hned dvakrát zvítězit. Pilot Red Bullu si v Ázerbájdžánu také zajistil vítězství v sobotním sprintu a na chvíli se mohlo zdát, že Max Verstappen našel svého letošního vyzyvatele.

Bohužel, následující tři závody se Pérezovi nevydařily a vrátily jej zpět do reality. V Miami se Pérezovi sice nic nestalo, ale zkrátka neměl rychlost konkurovat týmovému kolegovi. V ulicích Monte Carla Pérez boural během kvalifikace a tím si zničil i nedělní závod.

Ve Španělsku se Pérez zase nedostal do třetí části kvalifikace a v závodě musel minimalizovat škody. Lídr šampionátu Max Verstappen ve stejném voze všechny tři závody vyhrál a výrazně se přiblížil svému třetímu titulu. Trofeji, na kterou si chvíli myslel také Pérez.

Média se proto ptají a silně spekulují o Pérezově budoucnosti. Objevují se také pochyby o Pérezově setrvání v Red Bullu. Poradce týmu Helmut Marko, který zodpovídá za jezdecké složení, ale podobné spekulace rozčilují a označuje je za nesmysly.

„Jsou to kecy a naprosté nesmysly! Sergiova pozice a sedačka v týmu ohrožená nebyla a také nebude. Je velice důležitou součástí našeho týmu a pomáhá nám splnit naše letošní cíle. Tím je první a druhé místo v šampionátu jezdců a také zisk poháru konstruktérů.

Snad obojí získáme tak rychle, jak jen to bude možné. Naší jezdci mají kvality toho dosáhnout a není důvod cokoliv měnit,“ vyjádřil se ke spekulacím Helmut Marko. Poradce Red Bull ale nepopírá, že se Pérez sám dostal pod tlak, kterého je třeba se opět zbavit.

„Po těžkých víkendech v Miami a Monaku jsem Sergiovi řekl, aby se soustředil sám na sebe a na svou práci. Bohužel, tehdy nedokázal využít příležitostí. Je těžké být týmovým kolegou Maxe Verstappena, je to totiž pilot, který vás porazí.

Max by teď porazil kohokoliv, je v životní formě. Proto si myslím, že Sergio udělá lépe, když se bude opět soustředit na svou práci a na své povinnosti. Neměl by se neustále soustředit na to, že chce porazit Maxe,“ poradil Marko svému jezdci.

80letý Rakušan ale vidí naději na zlepšení. V Barceloně, po další těžké kvalifikaci, předvedl Pérez celkem solidní výkon v závodě a skončil těsně za stupni vítězů. „V Barceloně měl Sergio docela dobrý závod a vnímám to jako návrat do normálu,“ zakončil poradce Red Bullu.