Pérez nastoupí do virtuální GP Ázerbájdžánu, kde získal stupně vítězů

V posledních týdnech jsme si už pomalu zvykli, že místo formule 1 vidíme piloty na virtuálních tratích. Tentokrát se pojede na městském okruhu v Baku. Do závodu profesionálů nastoupí opět také slovenský závodník Filip Prešnajder.

Štítky: eSports GP Ázerbájdžánu Sergio Pérez Zveřejněno 2. 06 2020 — Jiří Košta

Formule 1 i nadále pokračuje se svým virtuálním šampionátem za účasti opravdových pilotů. Zdá se, že Ázerbájdžán ovšem bude předposledním závodem, kde budou i skuteční závodníci z královny motorsportu.

Po oznámení nového kalendáře pro letošní sezonu tak mají jezdci už hodně nabito, takže bude velmi náročné si najít čas a připravovat se pro virtuální svět.

Tradičně v neděli od 19:00 bude závod pilotů formule 1 a známých osobností na televizní stanici Sport2. Poprvé uvidíme ve virtuálních závodech i Sergia Péreze, který v Baku získal stupně vítězů v letech 2016 a 2018.

V minulosti jsme viděli účast například šampiona WRC a rallycrossu Petera Solberga nebo bývalého pilota stáje Toro Rosso Vitantonia Liuzziho. Vítězství v posledních dvou závodech slavil pilot stáje Williams George Russell.

O hodinu předtím bude na Sport2 i závod profesionálů v rámci exhibičního souboje F1 Esports. V Monaku překvapivě vyhrál Racing Point s Lucasem Blakeleyem před Davidem Tonizzou.

Podruhé uvidíme také slovenského závodníka Filipa Prešnajdera, který bude startovat znovu v barvách McLarenu. Prešnajder dokončil závod v Monaku po kolizi na slušné jedenácté pozici.

Diskuse k článku

Napsat komentář