Pérez: Doufám, že takhle zle už mi nikdy nebude

Třetí místo je úspěchem, kterému musel mexický pilot v barvách Red Bullu obětovat hodně. Během celého víkendu GP USA totiž trápila Sergia Péreze střevní chřipka, v závodě mu navíc nefungovala lahev s pitím. Jezdec tak byl po závodě, ve kterém teploty přesahovaly 30° Celsia, vyčerpaný a dehydrovaný.

Štítky: Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 26. 10 2021 — Lukáš Štěrovský

„Je to poprvé a doufám, že naposledy,“ odpověděl na otázku, zda se někdy po závodě cítil tak mizerně. „Od 20. kola jsem ztrácel sílu, byl jsem úplně vyřízený,“ dodal s tím, že tak fyzicky náročný závod ještě v životě nezažil. „Rozhodně to byla nejdelší velká cena v mém životě,“ řekl.

A to může být Pérez rád, že ho o stupně vítězů nepřipravil vlastní tým. Red Bull si totiž pohrával s myšlenkou, že před koncem závodu Mexičana zavolá do boxů, aby na nové sadě zajel nejrychlejší kolo a obral o něj Lewise Hamiltona, který by tak v souboji s Maxem Verstappenem přišel o mistrovský bod.

„Bylo by brutální takto Checa připravit o stupně vítězů,“ ví šéf Red Bullu Christian Horner. „Leclerc byl blízko za ním. S ohledem na Pohár konstruktérů jsme se rozhodli, že bude lepší, aby Checo získal více bodů.

Je to jeho druhé pódium v řadě. Blíží se jeho domácí závod a on nachází formu, což je pro nás v tomto období roku klíčové,“ dodal Horner.