Pérez bude pro Red Bull závodit i v roce 2024

Perezova budoucnost je předmětem nekonečných spekulací kvůli velkému rozdílu ve výkonnosti mezi ním a týmovým kolegou Maxem Verstappenem, který si v nedělní Velké ceně Nizozemska dojel pro deváté vítězství v řadě.

Štítky: Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 27. 08 2023 — GPF1.cz

Olej do ohně ještě více přilily nedávné komentáře poradce Red Bullu Helmuta Marka, který v několika německy psaných rozhovorech naznačil, že Perez nemá stoprocentní jistotu, že v roce 2024 nastoupí na své místo, přestože má platnou smlouvu.

Návrat Daniela Ricciarda s týmem AlphaTauri je všeobecně považován za konkurz na Perezovo místo v Red Bullu, i když spíše na rok 2025 než na příští rok.

V projevu po závodě v Zandvoortu Horner oficiálně a bez jakýchkoli pochybností potvrdil, že Perez si své místo v roce 2024 ponechá, a to navzdory Markovým komentářům.

KOLO na KOLO ŽIVĚ! Do Ostravy 21. září přijede jako host MICHAL KAVALČÍK. Vstupenky zde

“Checova situace pro příští rok je jasná,” prohlásil Horner. “Je jezdcem Red Bull Racing. Máme s ním dohodu.

Bez ohledu na dohody jsme spokojeni s prací, kterou odvádí. Viděli jste jeho dnešní jízdu, měl smůlu s překorčením rychlosti v boxové uličce [což přineslo Perezovi pětisekundovou penalizaci, která ho sesadila z pódia na čtvrté místo].

“Je druhý v mistrovství světa, je jediným jezdcem místo Maxe, který letos vyhrál velkou cenu.

Je snadné se jej vzdát, když jsou výsledky na druhé straně tak dobré, ale v roce 2024 bude naším pilotem.”