Palmer: Vettel se zkrátka hroutí z tlaku Ferrari

Bývalý pilot Renaultu Jolyon Palmer podal svůj pohled na situaci Sebastiana Vettela u Ferrari.

2 Štítky: Ferrari Jolyon Palmer Sebastian Vettel Zveřejněno 8. 04 2019 — Jiří Košta

Jolyon Palmer, který závodil necelé dvě sezony ve formuli 1 pro Renault promluvil o situaci Sebastana Vettela ve Ferrari.

„Výkonnost Vettela v GP Bahrajnu vyvolala několik vážných otázek,” řekl Palmer.

„Hodiny při souboji s Lewisem Hamilton byly zapříčiněny tím, že zkrátka nestačil tempu nového týmového kolegy, to je přesně to, co Vettel první dva závody sezóny nepotřeboval. Němec vstupuje do roku 2019 s tím, že musí zapomenout na špatné chvíle ze sezony 2018, z té sezony, kde bylo Ferrari většinu roku nejrychlejší.

Vettel měl v rukách pátý titul mistra světa, ale série chyb ho o něj připravila. Výpadek v Německu z vedení, hodiny v Itálii, Japonsko a USA jsou stále plné otázek.

Zdálo se, že Vettel se vrátil do dobré nálady, ale už po prvních dvou závodech letošní sezony vznikají ty samé otázky, které byly na konci loňské sezony. Tentokrát to ale bude mít větší následky.

Vettelovy hodiny v Bahrajnu byly amatérské. Bránil se Hamiltonovi z vnitřku, to udělal dobře. Vettel ovšem při výjezdu ze zatáčky šel příliš tvrdě na plyn a auto se jednoduše roztočilo. Byl jednoznačně frustrovaný tím, že Mercedes přijíždí a začal panikařit.

V průběhu celého víkendu v Bahrajnu hodně foukalo, především pak ve čtvrté zatáčce, to ovšem není omluva pro takový smyk. Kdyby takovou chybu udělal nováček o kolo zpět, jako udělal Vettel, tak by se mu každý po závodě smál. Takže čtyřnásobný mistr světa si takovou věc nesmí dovolit.

Chyby dělá každý, ale Vettel udělal už čtvrté hodiny za posledních deset závodů. To je jednoduše nepřípustný trend pro bojovníka o titul.”

Diskuse k článku

Napsat komentář