“Otmar dělá všechno pomalu, ať už raději mlčí,” opřel se Alonso do ex-šéfa Alpinu

Španěl loni překvapivě opustil Alpine, který byl právě tím nejvíc překvapeným. Nyní tým opustil i Otmar Szafnauer, i když nedobrovolně. Alonso ho ale nelituje.

Štítky: Alpine Fernando Alonso Otmar Szafnauer Zveřejněno 6. 08 2023 — Petr Horák

Před rokem otřásla paddockem zpráva, že Fernando Alonso odchází z týmu Alpine do Aston Martinu. Zprvu zpochybňovaný krok se ukázal jako geniální, protože Alonso je třetí v poháru jezdců, stejně jako tým v poháru konstruktérů, a stál už šestkrát na pódiu. Mezitím Alpine má jedno pódium, v poháru konstruktérů je šestý a výkony jsou nijaké. Zaplatil za to Otmar Szafnauer, když byl z pozice šéfa týmu během Velké ceny Belgie odvolán.

Proč se vlastně Alonso rozhodl přestoupit? Kromě jednoleté smlouvy s opcí, kterou Alpine nabízel oproti víceleté smlouvě u Astonu, hrálo roli ještě něco jiného.”Ne že bych se cítil nerespektován, ale jednání trvala déle, než jsem očekával. Začali jsme se o prodloužení smlouvy bavit někdy v Austrálii v dubnu loňského roku. A bylo to velmi pomalé, ale ne z moji strany, já byl připravený a šťastný. Loňský Alpine bylo dobré auto a byl jsem spokojený i ohledně možností do budoucna. Takže rozhodlo to zdlouhavé jednání, nedání na papír toho, o čem jsme se bavili, a také ty komentáře a připomínky o věku, které stále mají,” prozradil dvojnásobný šampion.

S francouzským týmem to šlo po Fernandově odchodu z kopce. Hned po něm ještě přišli o rezervního jezdce Oscara Piastriho, kterého jim vyfoukl McLaren. Ale ani s týmem a ani se svým bývalým šéfem Szafnauerem Španěl nesoucítí: “Oni dělají všechno pomalu, respektive Otmar dělá všechno pomalu. Po takovém roce by měl být ticho, vůbec by neměl mluvit. I v kontrastu jeho výsledků a výsledků Astonu pořád tvrdí, že je na ta rozhodnutí pyšný. To je prostě neuvěřitelné.

“Když děláte maximum každý víkend, když jsem dělal spoustu práce i pro Renault, tak si berete osobně, když někdo zpochybňuje vaši výkonnost, váš věk a podobné věci. Pak jim chcete za každou cenu dokázat, že jste na vrcholu kariéry. Výsledky mluví samy za sebe, a tak je to nejlepší.”