Očekávání jsou falešná, myslí si Hamilton. Red Bull se bude dále zlepšovat

Poté, co Mercedes zůstal při svém problematickém konceptu pro rok 2022, zjistil ještě před začátkem sezony, že pravděpodobně udělal špatné rozhodnutí, a místo toho věnoval své zdroje změněné koncepci podlahy a bočnic, která se připravuje na příští měsíc na Velkou cenu Emilia Romagna v roce Imola.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 20. 04 2023 — Jiří Košta

Stáj ponechává stejný základní koncept vozu, i když Lewis Hamilton a George Russell předvedli v Melbourne mnohem lepší výkon. Kvalifikovali se na třetí a druhé místo, přičemž Russell byl ve vzdálenosti tří desetin od pole position Red Bullu Maxe Verstappena a dokonce Russell krátce vedl závod, zatímco Hamilton skončil v cíli druhý.

Hamilton varoval, že i když by se Red Bull mohl se svým RB19 dostat na limit vývoje, pravděpodobně bude i nadále nacházet rychlost. A proto může posun Mercedesu trvat o něco déle.

„Jsem si vědom toho, že dohnat je může trvat dlouho. Když se podíváte na Red Bull, bude se s největší pravděpodobností nadále vyvíjet,” řekl Hamilton.

„Ačkoli některá auta z hlediska výkonu stagnují, když se dostanou do nějakého bodu. Nemůže to jen tak pokračovat napořád.

Mají kolem sebe skvělý tým, takže jsem si jistý, že budou i nadále přidávat přítlak.

Musíme se ujistit, že až provedeme změnu, zjistíme, že nejsme příliš daleko a bude nám trvat jen zbytek roku, abychom tuto mezeru potenciálně odstranili.”

Když byl Hamilton dotázán, co očekává od Mercedesu s novou verzí W14, doufá, že vylepšený design přinese okamžitý posun.

„Je tu část mé osoby, která jen doufá, že najdeme trik a budeme rovnou na správné cestě, která není daleko od ostatních,” dodal.

„V minulosti jsme ukázali, že se dokážeme rychle vyvíjet, a doufám, že tomu tak bude, až se otevře potenciál vozu.”