O třech pilotech má Red Bull jasno. Čtvrtým může být Hülkenberg nebo Pérez

Týmy Red Bull a AlphaTauri, oba vlastněné stejným majitelem, mají podle poradce rakouské firmy Helmuta Marka jasno o třech jezdcích ze čtyř, kteří budou závodit příští rok. Bojuje se tak o jediné místo v seniorském Red Bullu.

Štítky: Nico Hülkenberg Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 13. 10 2020 — Tomáš Richtr

Max Verstappen je jasnou jedničkou a pomyslným lodivodem Red Bullu. Jeho týmovým kolegou je Thajec narozený v Británii Alexander Albon, zástupce generace pilotů, jakými jsou třeba Lando Norris, Charles Leclerc nebo George Russell. Sympatický pilot ale za Verstappenem zaostává. Red Bull má k dispozici řadu údajů, třeba z doby, kdy pro tým ještě závodil Daniel Ricciardo, který dostal Renault na stupně vítězů na konci velké ceny na Nürburgringu o uplynulém víkendu.

Na základě řady analýz má Red Bull jasno o tom, že nikdo se v průměrném čase na kolo nedostane Verstappenovi blíž než odstup 0,3 sekundy.

„Myslím, že není nikdo, kdo by se Maxovi dostal blíž než na tři desetiny,“ řekl Helmut Marko. „Když má dobrý den, Albon se na takovou vzdálenost dostane. Ale je nám jasné, že když neustojí tlak, v našich ambicích v boji o titul mistra světa nemůžeme běžet s jednou nohou. Nelze bojovat o titul s jediným autem,“ dodal Marko s tím, že Albonův výkon na Nürburgringu byl „uspokojující“.

Pokud by Albon ale neuspěl, co dál? Red Bull aplikoval jasnou politiku využívat jezdců své juniorské akademie, ale ta už dnes v podstatě neexistuje. Pokud Albon neuspěje, podle slov Helmuta Marka je Red Bull ve stejné situaci, jako jiné týmy: angažovat osvědčené piloty z trhu. Z těch nejlepších jsou dostupní Sergio Pérez a Nico Hülkenberg, který tak skvěle na Nürburgringu zaskočil za Lance Strolla v Racing Pointu. Ostatně, právě s Hülkenbergem byl Red Bull v kontaktu už ve čtvrtek poté, co měl Albon  nejasný test na nemoc Covid-19, než se ukázalo, že je Albon nakonec přeci jen negativní.

Volkswagen se s ID.3 vydává na tour, která měří 20 000 kilometrů

Red Bull počítá s japonským pilotem Yukim Tsunodou, třetím pilotem průběžného pořadí letošní sezony formule 2. Ale nemůže jej posadit rovnou do formule 1.

„To by jej umořilo,“ tvrdí Helmut Marko. „Tohle nemáme v plánu.

Máme jasno o třech pozicích,“ překvapivě prozradil Marko, maje na mysli zjevně právě Tsunodu v AlphaTauri, samozřejmě Verstappena v Red Bullu a Pierra Gaslyho v AlphaTauri. O čtvrtém pilotovi bude rozhodnuto kolem Velké ceny Turecka, které se jede poblíž Istanbulu v polovině listopadu.