TOP5 momentů GP Eifelu

Návrat na Nürburgring po šesti letech se bez debat povedl, víkend GP Eifelu nabídl spoustu zajímavých momentů na dráze i mimo ni. Jaké fanouškům rozhodně utkví v paměti?

Štítky: GP Eifelu Video Zveřejněno 13. 10 2020 — Lukáš Štěrovský

Bottasovo odstoupení

V moderní éře formule 1 už nejsou odstoupení pro technické problémy tak častá jako v minulosti, natož aby trable potkaly tým Mercedes. Ale v neděli se na voze Valtteriho Bottase, vůbec poprvé v letošním roce, stalo přesně to a Fin tak musel odstoupit z bojů o pozice na stupních vítězů, což značně zkomplikovalo jeho už tak těžkou cestu za světovým titulem.

Nešťastný rekordman

323 startů v královně motorsportu, to je nový rekord, který od GP Eifelu drží Kimi Räikkönen. Na tento milník ale nebude rád vzpomínat. V závodě dostal penalizaci za kolizi s Georgem Russellem, poškodil si vůz a dojel až za body.

Hülkenback

Nestává se často, aby v sobotu v 11 hodin dopoledne ještě člověk seděl s kamarádem na kávě, a o pár hodin později jel kvalifikaci ve voze F1. Přesně to byl případ Nika Hülkenberga, který zaskočil na poslední chvíli za nemocného Lance Strolla a v neděli dokázal pro tým Racing Point získat body, a to po startu z posledního místa!

Renault na stupních vítězů

Vůbec poprvé od roku 2016, kdy se francouzská automobilka vrátila jako tovární tým do F1, se Renault dokázal probojovat na stupně vítězů. Šéf stáje Cyrbil Abiteboul tak prohrál sázku s Danielem Ricciardem a bude si muset nechat udělat tetování. To ihned po dojezdu vtipně okomentoval šéf Red Bullu Christian Horner – jehož vyhrocené vztahy s Abiteboulem jsou v F1 profláklé – v konverzaci s Maxem Verstappenem.

„Vypadá to, Maxi, že Cyril dostane tetování na zadek.“
„Nemůžu se dočkat, až to uvidím.“
„Bude to pěkně velké logo Red Bullu.“
„To by bylo skvělé, určitě by se mu to moc líbilo.“

Schumacherova helma

Dojemný moment nastal po dojetí do cíle, kde Lewis Hamilton obdržel za vyrovnání 91 výher Michaela Schumachera Němcovu helmu, a to z rukou jeho syna Micka.

Brit si cenný artefakt vzal s sebou i na stupně vítězů, kde musel helmu před šampaňským přesně podle protokolu ochránit činovník formule 1.