O Norrise má zájem Red Bull, ale McLaren si věří

Šéf McLarenu Zak Brown si je jistý, že se mu podaří přesvědčit Lando Norrise, aby svou budoucnost ve Formuli 1 dlouhodobě spojil s McLarenem, přestože se o britského jezdce stále zajímá konkurenční Red Bull.

Štítky: Lando Norris McLaren Red Bull Zveřejněno 17. 01 2024 — GPF1.cz

Norris má v současnosti smlouvu s McLarenem, kde závodí od svého vstupu do F1 v roce 2019, až do konce sezony 2025. Vzhledem k tomu, že nejistota ohledně pozice Sergia Pereze coby týmového kolegy Maxe Verstappena v Red Bullu přetrvává vzhledem k Perezově špatné formě a závodním výkonům, se však nadále spekuluje o tom, že by tým mohl podniknout odvážný krok oslovení jiného jezdce – zejména pokud by další možné náhrady za Pereze v týmu AlphaTauri v podobě Daniela Ricciarda a Yukiho Tsunody nebyly považovány za dobrá řešení.

Norris se již dříve ucházel o zájem Red Bullu, neboť v roce 2018, kdy závodil ve Formuli 2, mu byla nabídnuta jízda v týmu, který se tehdy jmenoval Toro Rosso, což potvrdil i šéf týmu Red Bull Christian Horner: “V průběhu let jsme s Landem několikrát mluvili.”

A navíc poté, co Norris podepsal na začátku roku 2022 svou poslední smlouvu s McLarenem, neformální zájem ze strany Red Bullu pokračoval a je známo, že s Verstappenem vychází dobře. Na otázku, jak vážně Red Bull uvažuje o podpisu smlouvy s Norrisem, Brown na akci k představení grafické podoby McLarenu pro rok 2024 odpověděl:

“Jsem přesvědčen, že ať už jde o zaměstnance, jezdce nebo sponzory, je naší prací se o ně postarat a aby chtěli být v McLarenu. Takže mám tendenci soustředit se na to, aby McLaren byl tím nejlepším prostředím a lidé u nás chtěli být. Protože vnější přístup k těmto různým lidem nakonec nemůžete ovlivnit.

POŘÁDÁME ZÁJEZD DO VÍDNĚ NA F1 EXHIBITION. PŘIDEJ SE K NÁM!

Takže ne, jsem si jistý, že náš vztah s Landem zůstává pevný. Vím, že se na letošní rok velmi těší a byl velmi ohromen tím, co viděl ve druhé polovině loňského roku. Miluje práci s Andreou Stellou a všemi v týmu. Takže jediné, co musíme nadále dělat, je poskytovat mu prostředí, ve kterém chce být.

A pak jsem přesvědčen, že tu zůstane, protože chce, na rozdíl od toho, abychom jej odrazovali od zájmů konkurence. To nebyl nikdy můj styl.”