Verstappen chce zůstat v Red Bullu do konce života. Hamilton je hrdý na Mercedes

Po strhujícím závěru Grand Prix Abú Dhabi má formule 1 nového šampiona, přestože komisaři ještě řeší protesty ze strany Mercedesu. Max Verstappen ve svém hodnocení závodu přiznal, že z Red Bull už nechce nikdy odejít. Jeho sok Lewis Hamilton je i přes prohru pyšný na to, jakou práci Mercedes odvedl.

Štítky: Lewis Hamilton Max Verstappen Zveřejněno 12. 12 2021 — Lukáš Štěrovský

„Jsem strašně šťastný. Naším cílem bylo vyhrát tento šampionát, když jsme se před mnoha lety dali s Red Bullem dohromady, a to se nám podařilo,“ řekl teprve čtyřiadvacetiletý Verstappen a doplnil, že změna působiště nepřipadá v úvahu.

„Můj tým ví, že je mám rád. Doufám, že spolu budeme dalších deset patnáct let. Nechci odejít, chci s nimi zůstat do konce života, pokud mě budou chtít,“ sdělil dojatý Nizozemec, který jen těžko nacházel slova.

„Je to neuvěřitelné. Po celý závod jsem bojoval a pak přišla příležitost v posledním kole. Nevím, co na to říct. Můj tým a Honda si to zaslouží. Konečně se na mě usmálo štěstí,“ těšilo ho.

Ke cti poraženého Lewise Hamiltona je třeba přičíst to, že prohru vzal sportovně. „Gratuluji Maxovi a jeho týmu,“ řekl sedminásobný šampion, který tak na čele žebříčku v této disciplíně nepřekonal legendárního Michaela Schumachera.

„Myslím, že jsme letos odvedli úžasnou práci. Tým, všichni v továrně, všichni muži a ženy, které máme, celý rok v náročné sezoně tvrdě pracovali. Jsem na ně tak hrdý a jsem vděčný, že jsem mohl být součástí této cesty.

V poslední části sezony jsme do toho dali všechno a nikdy jsme se nevzdali, to je nejdůležitější. V posledních měsících jsem se v autě cítil skvěle, zejména v závěru roku. Doufám, že všichni zůstanou v době pandemie v bezpečí a užijí si hezké Vánoce. Uvidíme, jak to bude příští rok.“