Úplné znění prohlášení McLarenu a Fernanda Alonsa

Fernando Alonso prostřednictvím svého týmu McLaren oznámil, že na konci sezony opustí seriál formule 1. Přinášíme doslovné oficiální znění prohlášení jak McLarenu tak samotného Fernanda Alonsa.

2 Štítky: Fernando Alonso McLaren Zveřejněno 14. 08 2018 — GPF1.cz

„McLaren Racing dnes potvrzuje, že dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso nebude ve formuli 1 v sezoně 2019 závodit.

Fernando, který v červenci dosáhl věku 37 let, absolvuje svou 17. sezonu ve formuli 1, jeho pátou s McLarenem, dosáhl na 32 vítězství, 22 pole position, 97 stupňů vítězů. Vedle jeho dvou titulů – v roce 2005 se stal nejmladším mistrem světa, Fernando skončil třikrát jako vicemistr.“

Zak Brown, výkonný ředitel McLarenu, řekl:

„Fernando nejenže je skvělým ambasadorem pro McLaren, ale také pro celou formuli 1. Sedmnáct let v tomto sportu z něj udělalo čelního představitele jeho generace a velikána formule 1, který přidal další velkou kapitolu do historie F1.

Na každého čeká změna a Fernando se rozhodl, že na konci této sezony čeká na něj. Respektujeme jeho rozhodnutí, i když věříme tomu, že je na vrcholu své kariéry. Naše otevřené dialogy znamenají, že jsme se na tuto individualitu dokázali připravit.

I když jsme v posledních měsících rozebírali možnosti jeho budoucnosti, jeho konkurenceschopnost byla neutuchající. Podával výkony na nejvyšší úrovni, stejně jako tak bude činit ve zbývajíccíh devíti závodech sezony.

Já a celý tým vzdáváme respekt Fernandovi za jeho enormní přínos McLarenu; je to legenda. Jak pro celý tým, tak pro celý seriál. Fernando je důležitou součástí našeho příběhu a inspirací pro další naše piloty. Za celé vedení McLarenu přejeme Fernandovi do budoucna mnoho úspěchů.“

Prohlášení Fernanda Alonsa:

„Po úžasných 17 letech v tomto skvělém sportu je čas na změnu a posunout se dál. Užil jsem si každou minutu všech těchto skvělých sezon a nedokážu dostatečně poděkovat všem lidem, kteří pomohli učinit tyto sezony výjimečné.

V této sezoně ještě několik velkých cen zbývá. Nastoupím do nich s ještě větším nasazením a odhodláním, než kdykoli před tím.

Uvidíme, co přinese budoucnost. Nové vzrušující příležitosti čekají za rohem. Zažívám jedno z nejšťastnějších období mého života, ale musím jít objevovat další světy.

Rád bych poděkoval všem v McLarenu. Mé srdce bude navždy spjato s tímto týmem. Jsem si jist, že v budoucnu bude tým silnější a lepší. A třeba to bude vhodný moment pro můj návrat. To bych byl opravdu šťastný. Vybudoval jsem si řadu skvělých vztahů se spoustou lidí v McLarenu. Umožnili mi rozšířit obzory a závodit v jiných kategoriích. Cítím, že jsem daleko komplexnější pilot než kdy dřív.

Rozhodl jsem se takto už několik měsíců zpátky a mé rozhodnutí bylo jasné. Rád bych ale poděkoval (šéfovi F1) Charlersovi Careymu a Liberty Media za jejich snahy změnit můj názor, stejně jako všem, kteří mě během tohoto období oslovili.

Rád bych nakonec poděkoval všem mým bývalým týmům, týmovým kolegům, soupeřům, kolegům, partnerům, novinářům a všem, se kterými jsem během kariéry F1 spolupracoval. A hlavně mým fanouškům na celém světě. Jsem si jist, že se naše cesty v budoucnu ještě protnou.“

Diskuse k článku

2 komentáře: “Úplné znění prohlášení McLarenu a Fernanda Alonsa”

  1. Pet napsal:

    Hmm, odchází další legenda a F1 bude zase o něco chudší. Sice dorostou nějací mladí, ale to nebude ono. I když čas zase všechno zahladí…

  2. Aladin napsal:

    Těžko hledat slova. Budil ve mě velké emoce, je to neskutečný jezdec, bude F1 velice chybět.

Napsat komentář