Nové motory se Mercedesu nezamlouvají. Nabídne vlastní návrh

Šéf Mercedesu Toto Wolff není, stejně jako celá automobilka zaštiťující tým F1, spokojen s plánovanou podobou nových pohonných jednotek ve formuli 1. Ty jsou prý spíše vizí toho, co by chtělo vedení šampionátu než automobilky.

Štítky: Mercedes Pohonné jednotky Zveřejněno 1. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

V úterý byla oznámena podoba „nových“ pohonných jednotek pro rok 2021. Ty mají být hlasitější, levnější, technologicky jednodušší a vyrovnat závodní pole. Zjednodušeně se bude jednat o stejné šestiválcové motory o objemu 1.6 litru, avšak bez MGU-H a s vyšší účinnosti MGU-K. Ohlášená specifikace agregátů se ale nezamlouvá Mercedesu.

„Koncept je hodně podobný tomu, co máme teď,“ vysvětluje negativní stanovisko továrny šéf týmu Toto Wolff. „To ale znamená, že budeme muset vše znova vyvinout a mezi roky 2018 a 2020 pracovat hned na dvou motorech současně,“ štve šéfa Mercedesu. „Je to spíš vize než nějaké nařízení. A tato vize je spíše vizí vedení F1 než automobilek.

Je důležité definovat společně, jaká by měla být formule 1 v roce 2021, ne jen z hlediska motorů. To, co máme, je spíše počáteční bod dialogu než něco, na čem jsme se dohodli. V některých věcech mají šéfové šampionátu pravdu, ale ne ve všem. Jsou různé možnosti. Tohle bylo prezentováno vedením F1. Teď počkáme a uvidíme, co vyložíme na stůl my další víkend. Od tohoto bodu můžeme začít diskutovat,“ naráží Wolff na budoucí schůzku týmů a právě vedení F1.

Naopak ale třeba Red Bullu se plán nových agregátů zamlouvá. „Takový motor je pro nás dobrý,“ ví jeho poradce Helmut Marko. Pozitivní ohlasy na agregáty přicházejí také od Aston Martinu, který by v budoucnu mohl Red Bull postavit jeho vlastní motor.

#Mercedes #Champions 🏅🏆

Příspěvek sdílený GPF1 (@gpf1cz),

Diskuse k článku

Napsat komentář