Velký taktik i znalec techniky, takový je Hamilton podle bývalého mechanika

Bývalý mechanik McLarenu Marc Priestley vydává knihu o svém působení v britské stáji, v níž mimo jiné zažil i nadmíru zajímavé roky 2007 či 2008. V knize The Mechanic: The Secret Life of the F1 Pit Lane Priestley například popisuje, proč Lewis Hamilton nevycházel se svými týmovými kolegy a v čem je tak výjimečný oproti konkurenci.

Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 1. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Určitě není bez zajímavosti, že prakticky všichni kolegové britského pilota z doby jeho počínání ve formuli 1 – Fernando Alonso, Nico Rosberg, Jenson Button či Heikki Kovalainen – se veřejně vyjádřili o tom, že vztah s Hamiltonem je spíše, když ne úplně, problémový. Podle Priestleyho za to mohou psychologické hry, které jsou oblíbenou Hamiltonovou zbraní už od jeho začátků ve formuli 1.

„Jakmile přišel, netrvalo mu moc dlouho, než začal hrát hru na pilota F1. To znamenalo, hlavně s kolegou jako Fernando (Alonso), využívat PR a média určitým způsobem. Když pracujete s Lewisem a vidíte, co dělá, jak používá tým, aby získal výhodu u médií, můžete z toho získat špatný dojem. Můžete si připadat, jako že vás trochu využívá, že jste jen pěšec v jeho hře. Proto si myslím, že ho hodně lidí považuje za falešného – ať už jsou to jezdci nebo mechanici, mají stejnou zkušenost.

Neviním ho z toho, protože žije ve světě, kde musíte takové hry hrát. Jde jen o získání výhody nad konkurencí,“ tvrdí bývalý mechanik McLarenu. Podle něj se však Hamilton od svých soupeřů liší i v dalších aspektech. „Když přišel do McLarenu, byl to mladý klučina s velkým nadšením. Strašně moc se zajímal o vše, co se v F1 odehrávalo.

Přišel ke mně, aby si promluvil o tom, co se děje s autem a jak se daří, jak jde práce. To dělal v době, kdy teprve závodil v GP2! Byl jsem tím ohromen. Ne mnoho pilotů mělo takovou úroveň technických znalostí srovnatelných s mechaniky. A když má někdo ochotu pochopit vše, dělá to z něj lepšího pilota,“ domnívá se Priestley.

Diskuse k článku

Napsat komentář