Nevzdává se. Ferrari zvýšilo rozpočet na vývoj letošního vozu

Scuderia analyzovala příčiny slabých výsledků z úvodu letošní sezony. Už v Monaku představí další úpravy, do budoucna pak nevylučuje změnu celkového konceptu auta.

Štítky: Ferrari Zveřejněno 22. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

Ferrari podle šéfa týmu Mattia Binotta odhalilo příčinu svých letošních problémů. Jsou jím, podobně jako v případě Red Bullu, pneumatiky Pirelli s tenčím běhounem.

„Po testech v Barceloně jsme analyzovali přínosy nasazených úprav. Potvrdilo se nám, že velký vliv mají pneumatiky, které jsou oproti loňsku velmi jiné. Vyžadují odlišné nastavení mechaniky i aerodynamiky, aby řádně fungovaly,“ tvrdí Binotto.

Ferrari proto už v Monaku nasadí některá vylepšení, navíc zkoumá další možnosti úpravy konceptu letošního vozu. Podle neoficiálních údajů proběhla v týdnu v Maranellu schůzka vedení, na které bylo odsouhlaseno navýšení rozpočtu na vývoj letošního vozu, aniž by došlo k omezení toku financí pro vývoj modelu 2020.

„Monako je ale odlišný závod, jehož charakteristika může zamíchat pořadím. Jelikož je tu téměř nemožné předjíždět, jako vždy bude klíčová kvalifikace,“ upozorňuje Binotto.

Diskuse k článku

Napsat komentář