Neplníme cíle, výkonnostně se propadneme, varuje Bottas

Valtteri Bottas vyzval tým Alfa Romeo, aby svůj vůz dále modernizoval, protože jinak hrozí, že se po letní přestávce propadne ještě níže.

Štítky: Alfa Romeo Valtteri Bottas Zveřejněno 13. 07 2023 — GPF1.cz

Fin nebodoval od Velké ceny Kanady a jediné bodované umístění zaznamenal v úvodním závodě sezony v Bahrajnu, zatímco jeho týmový kolega Zhou Guanyu bodoval také jen dvakrát – v Austrálii a Španělsku.

Zatímco tým přinesl v Silverstonu aktualizace podlahy, difuzoru a zadního zavěšení, Alfa Romeo se snažila napodobit ostatní týmy v tom, aby udělala velký krok k dosažení více bodovaných umístění.

Bottas se vyjádřil k nejnovějšímu technickému balíčku:

“Udělali jsme krok, ale i ostatní týmy udělaly kroky, taková jsou pravidla hry. Takže musíme najít ještě něco navíc. V následujících dvou závodech nás až do letní přestávky nic nečeká. Kluci a holky musí v továrně opravdu tvrdě pracovat, aby přinesli nějaké nové kousky.

Blížíme se k polovině sezony a zatím se nám nedaří posunout se v pořadí,” vysvětlil Bottas. “V určitém okamžiku se musíme rozhodnout, kdy se soustředit na příští rok, a jsem si jistý, že tato jednání proběhnou brzy.

Očekávali jsme, že to [auto] bude lepší než loni, ale prostě jsme toho během zimy a začátku sezony zatím nenašli dost. Nesplnili jsme cíle, které jsme si stanovili, teď už jen musíme tvrdě pracovat.”