Není náhoda, že Russell v závodech oproti kvalifikacím ztrácí

Kvalifikační výkony George Russella jsou zatím jedno z nejpříjemnějších překvapení letošní sezóny. Po nich ale pravidelně následuje nedělní vystřízlivění, Brit ve třetí sezoně s Williamsem na první bod stále čeká. Čím to je?

Štítky: George Russell Williams Zveřejněno 25. 07 2021 — Lukáš Štěrovský

Russell se v Anglii podruhé v řadě dostal do třetí části kvalifikace. Sprint zakončil na devátém místě, než byl penalizován. V závodě pak dojel 12., jen dvě příčky a šest sekund před kolegou Latifim, který startoval 17.

„Je to vždycky trochu zklamání, když se v neděli propadáme pořadím. Je to ale proto, že v kvalifikaci jezdíme nad limitem auta – nevíme, čím to je,“ vysvětluje sám Russell. „Bojovat pak v závodě s astony, alfami, alphatauri anebo třeba i s red bullem, je tak těžké!

Samotný Williams prohlašuje, že pozice těsně za body pro něj už nejsou úspěch jako kdysi, ale jasné zklamání, což Russell chápe. „V posledních čtyřech závodech jsme získali tři umístění v první dvanáctce a bojovali o body. Myslím, že před těmito výsledky bychom takové výkony brali. Podle mého jsme udělali malý krok vpřed.

https://formulee.cz/peugeot-brzy-bude-70-nasich-vozu-elektrifikovano/

Stále jsme ale papírově devátí nejrychlejší. Takže když se kvalifikujeme třeba jako osmí, máme za sebou osm rychlejších vozů, a to je pak v závodě složité,“ krčí rameny.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený George Russell (@georgerussell63)

Ve sprintu za sebou soupeře udržel, v závodě už ne.