FIA se nenechá rozhodit ostrou bitvou Mercedes – Red Bull

Ředitel závodu FIA Michael Masi měl během Velké ceny Velké Británie hodně napilno. Posoudit incident mezi Verstappenem a Hamiltonem nebylo snadné.

Štítky: FIA Michael Masi Zveřejněno 24. 07 2021 — Jiří Košta

Fanoušci mohli slyšet týmovou komunikaci mezi Red Bullem a FIA během závodu, stejně tak i mezi Mercedesem a FIA. Toto Wolff hájil svého závodníka tím, že odeslal řediteli závodu e-mail s informacemi, které měly pomoci ke zproštění viny. To se ale nestalo a Brit dostal 10 vteřin ke svému času, což si odbyl během zastávky v boxech.

„Jako správce budete vždy vypadat jako každý rozhodčí v jakékoli sportovní soutěži, takže vždy budete její součástí. Ale cokoli, co se mezi Mercedesem a Red Bullem děje za zavřenými dveřmi, nás nezajímá. Posuzujeme to podle toho, co se děje venku na sportovním poli nebo na trati,” říká Masi.

Otázka také padla na to, zda nemá ředitel závodů frustraci z reakcí jednotlivých týmů, mnohdy jsou až extrémně přehnané.

„Ne, žádná frustrace, zjevně to je součást toho, co dělají, probíhá v různých vlnách podle toho, o co jde. Bylo tam několik případů, ať už s Mercedesem nebo Red Bullem. Každý se stará o své vlastní části políčka, abych tak řekl. Ale z mého pohledu s nimi zacházím stejně, udělám to, co musíme udělat, a stanovím si v mysli určité priority toho, co máme u sebe k dispozici, a podle toho je třeba rozhodovat.”

Porsche údajně chystá konkurenta pro BMW i4