Nejlepší jezdec na roštu? Ani Verstappen, ani Hamilton!

Dvojnásobný šampion formule 1 Emerson Fittipaldi (78) překvapil fanoušky prohlášením o tom, kdo je podle něj nejlepší pilot v současné F1. V odpovědi totiž vynechal oba největší aspiranty na titul, tedy Maxe Verstappena i Lewise Hamiltona…

Štítky: Emerson Fittipaldi Fernando Alonso Zveřejněno 25. 07 2021 — Lukáš Štěrovský

Brazilec se do srdcí většiny fanoušků zapsal zejména tituly v letech 1972 a 1974. K formuli 1 má stále vřelý vztah a pečlivě ji sleduje, proto by jeho názor o kvalitách pilotů neměl být brán na lehkou váhu.

V případě toho vůbec nejlepšího má jasno – je jím Fernando Alonso. „Myslím, že je pořád nejlepší. Po dvou letech absence ukazuje, že je pořád konkurenceschopný. Opět se dokázal přizpůsobit jinému týmu. V prvních závodech se trochu trápil, teď už je ale silnější,“ má jasno Fittipaldi.

„Týmu pomůže s vývojem auta, to je jasné. Určitě je jedním z největších talentů v historii tohoto sportu, přestože vyhrál pouze dva tituly mistra světa,“ dodává.

Alonso, šampion z let 2005 a 2006, je momentálně na 11. místě průběžného pořadí jezdců s 26 body. Kolega Esteban Ocon nasbíral bodů 14 a patří mu 13. příčka.

Fittipaldi a Alonso v roce 2018.

Mercedes chystá elektrické “Géčko”, ukázat by se mělo na podzim