2. trénink se vůbec nejel

Nepršelo, přesto se nedaleko Šanghaje neodjela ani minuta druhého tréninku. Oficiálním vysvětlením byly nevyhovující smogové podmínky v centru města, kvůli kterým nemohl fungovat záchranářský vrtulník.

6 Štítky: GP Číny výsledky Zveřejněno 7. 04 2017 — Josef Nekvinda

Zpočátku závěrečného programu pátečního dne to přitom vypadalo zcela nevinně. Podmínky v okolí okruhu nenaznačovaly, že by se situace mohla vyvíjet podobným směrem. Jezdci byli připraveni ve svých vozech, všichni očekávali brzký start. Problém, kvůli kterému se ale nakonec nejezdilo, přerůstá samotnou podstatu formuli 1.

Ředitelství závodu se rozhodlo nepustit vozy na trať kvůli mohutné smogové oblačnosti v centru Šanghaje. „V těchto chvílích nemůže u nemocnice vzdálené asi 38 kilometrů odtud helikoptéra záchranářů přistávat. Vím, tady to vypadá vcelku rozumně, ale tam jsou helikoptéry, které na letišti v centru Šanghaje opravdu nemohou přistát. Dostáváme zprávy přímo z letiště, jež je ovlivněno nízkou oblačností každých 10 minut,“ vysvětloval v průběhu „tréninku“ ředitel závodů Charlie Whiting.

A tak každý trávil čas po svém. Povětšinou však v garážích jednotlivých týmů probíhaly žhavé debaty. Lewis Hamilton se v závěru snažil vynahradit čas fanouškům, kteří vážili cestu přímo na okruh podepsanými čepicemi, které rozdával pod hlavní tribunou.

Nakonec necelou čtvrthodinu před uplynutím vyhrazené doby pro druhý trénink ředitelství oznámilo ukončení tohoto dlouhého čekání. Reprezentativní výsledky by tak snad mohla přinést až sobota. Pro ni zatím výhledově panují příznivější podmínky.

 

 

Diskuse k článku

6 komentářů: “2. trénink se vůbec nejel”

 1. KulatyLenin napsal:

  Tomáš Richtr:
  Nic takového jsem neřekl, takže nevidím důvod, abych to komentoval.

  Vy ne souhlasím ale pan Charous dva krát!

 2. Tomáš Richtr napsal:

  Nic takového jsem neřekl, takže nevidím důvod, abych to komentoval.

 3. KulatyLenin napsal:

  Tomáš Richtr:
  Kde jsou výsledky druhého tréninku, sakra?!

  Kde je odpověď na mou otázku z FB??
  Ptal jsem se Charouze v kterém kole v Austrálii dojel Hamilton Vettla a nemohl ho předjet ???!!! Několikrát jste to tam opakovali tak odpovězte alespoň zde, jestli na to máte koule, nebo raději chování typu „povídáme bláboly a vydáváme to za pravdu“ ?

 4. Tomáš Richtr napsal:

  Kde jsou výsledky druhého tréninku, sakra?! 😀

 5. huhukoktejl napsal:

  krakra:
  A co když bude smog v době závodu?

  Tak se jezdit nebude, safety first! … trosku smutnejsi je fakt, ze doprovodna serie Porsche hned po F1 vyjela … asi vrtulnik nepotrebuji …

 6. krakra napsal:

  A co když bude smog v době závodu?

Napsat komentář