Naděje pro Landa Norrise (a celý McLaren): nový šéfkonstruktér Rob Marshall

Lando Norris má od nové posily pro McLaren velká očekávání.

Štítky: Lando Norris McLaren Rob Marshall Zveřejněno 14. 06 2023 — GPF1.cz

McLaren před Velkou cenou Španělska oznámil, že Rob Marshall, bývalý šéfkonstruktér Red Bullu, nastoupí na začátku příštího roku na pozici technického ředitele pro konstrukci a design. Jeho příchod je součástí rozsáhlé náborové kampaně, kterou McLaren zahájil, aby co nejlépe využil nový aerodynamický tunel a simulátor, které budou uvedeny do provozu v příštích několika měsících.

Po obtížném začátku sezóny 2023, kdy jeho MCL60 nedosahoval očekávaných výkonů, McLaren usilovně hledá zlepšení v krátkodobém horizontu, ale ví, že v dlouhodobém horizontu existují obrovské možnosti. Pro Norrise byla zpráva o Marshallovi něčím, z čeho je nesmírně nadšený, protože věří, že ukazuje na lepší věci v budoucnu. Na otázku, co podle něj Marshall týmu přinese, Norris odpověděl:

“Je to pro mě velmi důležité. Už jen jeho znalosti a zkušenosti. V Red Bullu působí už mnoho a mnoho let, zažil s týmem spoustu úspěchů. Pracoval s těmi nejlepšími mozky ve Formuli 1 a rozhodně do této skupiny patří.

Takže mozek a čas na kolo, to jsou myslím dvě velké věci. Je to velká osobnost, velký přínos pro nás jako tým, takže si myslím, že někdo, ke komu bude spousta lidí v McLarenu vzhlížet, respektovat ho a tak dále.

Je to také dobrý krok pro nás jako tým, abychom pokračovali v této jízdě kupředu, pokračovali ve zlepšování výkonu a také odborných znalostí.”

Nová manažerská struktura McLarenu budí obavy