Na návratu do formule 1 pracuje také Maserati

Legendární Maserati by se poprvé od padesátých let minulého století mohlo vrátit do formule 1, a to už další rok. Stalo by se tak za pomoci Ferrari, respektive týmu Haas, jak se spekuluje.

Štítky: Ferrari Haas Maserati Zveřejněno 8. 12 2017 — Lukáš Štěrovský

Zdroje tvrdí, že za vším je prezident Ferrari a partnerské společnosti Fiatu, tedy Maserati, Sergio Marchionne. Ten prý pracuje na návratu Maserati do F1 po skoro šedesáti letech. Podobně jako v případě Sauberu a Alfy Romeo i tady by měl pomoci jiný tým, a to Haas. Maserati by údajně mělo platit až 20 milionů euro americké stáji za to, aby se na krytu motoru objevilo jeho jméno.

Tato částka by měla Haasu mimo jiné zajistit, že by nemusel platit za motory, které odebírá od Ferrari. Pokud by se vše podařilo dotáhnout do konce, bylo by Maserati po Alfě Romeo, Toro Rosso a Ferrari čtvrtým italským „týmem“ na startovním roštu.

Navíc Maserati by mohlo těžit ještě z toho, že Haas spolupracuje na vývoji šasi s Dallaraou, která má rovněž technicky blízko k Maserati. Americká stáj si navíc pronajímá aerodynamický tunel Ferrari. Mluvčí výrobce legendárních italských sportovních vozů však situaci odmítl podrobně komentovat. Jediný komentář poskytl prezident Ferrari Sergio Marchionne.

„Je možné, že se spolupráce s Haasem změní v něco víc, než je dnes? Odpověď je potenciálně ano. Ale jsme velmi daleko od nějakého řešení. Možné to však je, uvidíme,“ řekl Marchionne.

Diskuse k článku

Napsat komentář