Motor Honda je “technologicky na vyšší úrovni než Renault”

Toro Rosso pro sebe typickým humorem si udělalo srandu z dosažení úspěšného milníku: nastartování motoru Honda. Nebylo potřeba šest pokusů, motor nebouchl a továrna neshořela. Ve skutečnosti ale jak Toro Rosso tak Honda ke spolupráci přistupují zodpovědně.

2 Štítky: Honda Toro Rosso Zveřejněno 15. 02 2018 — Tomáš Richtr

Toro Rosso se rozešlo s Renaultem v komplikované struktuře dohod, které vyústily v přechod Carlose Sainze do Renaultu a výměně dodavatele motorů u McLarenu. Ten se s Hondou rozešel po třech letech velmi frustrujícího vztahu. Právě proto bude spolupráce Hondy a Toro Rosso jedním z nejsledovanějších příběhů letošní sezony.

Nová výzva je pro Toro Rosso určitě velkou úlevou. Závěr loňské sezony se nesl v duchu velkého napětí mezi Toro Rosso a dodavatelem motorů Renault, který má v F1 svůj tovární tým. Renault a Toro Rosso spolu bojovaly v nerovné bitvě o celkové šesté místo a výrazný objem peněz.

“Inženýři Toro Rosso jsou spoluprací s Hondou nadšení,” prozradil reportér Sky Sports Mark Hughes. “Těší je to, co jim architektura Hondy umožňuje dělat. Jeden z nich to dokonce pospal jako technologicky vyšší úroveň motoru, než jakou má Renault.”

Toro Rosso zveřejnilo krátké video z továrny, kde startuje motor Honda. Tiskové oddělení pak ve vtipném duchu vydalo odpovědi na “frekventované otázky”.

Otázka: Je pravda, že jste pro start motoru potřebovali šest pokusů?
Odpověď Nikoli, motor nastartoval na první pokus

Otázka: Poznali jste z videa, že jde o loňský motor Hondy?
Odpověď: Ano, máme smysl pro detail, to označení jsme tam dali my. Letošní motor pochopitelně ukázat nemůžeme, že jo?

Otázka: Bouchl motor?
Odpověď: Naopak, nastartoval dle plánu

Otázka: Vznikl po startu motoru v továrně požár?
Odpověď: Naše továrna je naprosto v pořádku, díky za péči!

Otázka: Hodně štěstí, budete jej potřebovat!
Odpověď: To není úplně tak otázka, ale díky! Akceptujeme 😉

STR_PR

Diskuse k článku

Napsat komentář