Mercedesu nesedí klopená třetí zatáčka

Piloti Stříbrných šípů se shodují v největší slabině Mercedesu v Nizozemsku. Je jí klopená třetí zatáčka, kde na Red Bull ztrácí několik desetin sekundy.

Štítky: GP Nizozemska Lewis Hamilton Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 4. 09 2021 — Lukáš Štěrovský

„Max je ve třetí zatáčce opravdu velmi rychlý,“ přiznal po kvalifikaci Lewis Hamilton. „Byla to oblast, na jejímž zlepšení jsme přes noc pracovali, co se vyvážení vozu týče,“ doplnil Brit, který byl podle svých slov se druhým místem spokojený.

„Třetí sektor jsem jel opravdu na hraně, do poslední zatáčky jsem dal vše. Je skvělé, že jsme se dokázali dostat tak blízko Red Bullu, protože v jednu chvíli se zdálo, že mají velký náskok.“

Hamilton včera kvůli poruše motoru přišel prakticky o celý druhý trénink, což je podle něj jedním z důvodů jeho ztráty. „Myslím, že v autě se dá ještě najít nějaký čas. Naštěstí Valtteri odvedl dobrou práci s nastavením, což mi dalo nějaké vodítko,“ dodal.

S Hamiltonovým výrokem o třetí zatáčce souhlasí i kolega Valtteri Bottas. „Je to hlavně výjezd ze druhé zatáčky, kde je Red Bull rychlý, a také průjezd třetí zatáčkou. Těžko říct, čím to je, ale nějaká vlastnost naše auta prostě nemá ráda tuto zatáčku,“ krčil rameny Fin.

Domácí pole position vybojoval v oranžovém moři Verstappen!