Mazepin a Schumacher v ostrém sporu

Jeden z kontroverzních momentů kvalifikace, který stál za nepostupem Sebastiana Vettela z první části, má na svědomí duo Haasu. To v poslední zatáčce Němce zablokovalo. Podle Nikity Mazepina je na vině jeho kolega Mick Schumacher.

Štítky: GP Nizozemska Haas Mick Schumacher Nikita Mazepin Zveřejněno 4. 09 2021 — Lukáš Štěrovský

Schumacher prý porušil dohodnuté pořadí, když Rusa na výjezdu z boxů předjel. Schumachera inženýr nabádal, ať Mazepina předjedete hned v úvodu kola, pokud tak chce učinit. Ten se ale divil: „Myslel jsem, že Mick mě nesmí předjet,“ hlásal do rádia.

„Je to katastrofa,“ komentoval už po kvalifikaci poslední místo na roštu (Schumacher skončil o pozici před ním, pozn. red.). „Měl jsem být první, diktovat tempo. Váš kolega vás v takovém případě nesmí předjet, ale stalo se. Promluvím si s týmem, abych zjistil, proč se to stalo.“

Později se ale Rus rozohnil. Uvedl, že Schumacher jej takto letos předjel už podruhé. „Schválně mi zku*vil poslední kolo. Když to uděláte jednou, no dobrá, možná to nevěděl, ale podruhé? To je úmyslné, dokazuje, jaký je ve skutečnosti.

Systém, který byl zaveden v Imole, evidentně neplatí. Akorát nevím, kdy a jak se to změnilo. V týmu by nemělo být takové napětí, nemá to smysl,“ vzkazuje.

Schumacher bere situaci, za kterou byli všichni tři s Vettelem předvoláni ke komisařům a za kterou se svému mentorovi omluvil, s větším nadhledem. „Mluvil jsem s týmem, chladly mi pneumatiky, tak jsme se rozhodli pro rychlejší výjezdové kolo.

Proto jsem požádal o předjetí, což mi bylo povoleno a dost brzy jsem jej taky provedl. Mezi nám pak byl Lando Norris, takže nechápu zmatek v poslední zatáčce. Všichni z toho máme zamotanou hlavu.

Musím se podívat, jak to vypadalo zvenčí. Chápu, že z toho byl Nikita frustrovaný, ale pokud jde o mě, vím, že jsem udělal všechno správně,“ obhajuje se Schumacher.

Domácí pole position vybojoval v oranžovém moři Verstappen!