Mercedes změní koncepci auta

Šéf Mercedesu Toto Wolff otevřeně přiznal, že jeho tým bude muset pravděpodobně změnit koncept vozu, chtějí-li se černé šípy vrátit do bojů na čele. Německý tým se ale nechce jen tak vzdát a celou situaci posoudí po celém víkendu v Bahrajnu.

Štítky: Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 4. 03 2023 — Vašek Štěpánek

Sobotní kvalifikace na Grand Prix Bahrajnu pro Mercedes nedopadla podle představ. George Russell a Lewis Hamilton vybojovali pouze šesté a sedmé místo. Ztráta na pole position byla navíc přes masivních šest desetin sekundy.

Hamilton už po prvních trénincích neskrýval mírné rozčarování a nenápadně naznačil, že by se Mercedes měl vydat jinou cestou vývoje, pokud se chce vrátit na špičku pole. Šéf týmu Toto Wolff nyní dává sedminásobnému šampionovi za pravdu.

„Během zimy jsme přípravě našeho nového vozu dali opravdu hodně, myslím, že to nejlepší z nás, ale očividně to pořád nestačí. Zvolili jsme agresivní koncept auta a nyní musíme dát hlavy dohromady a přijít na to, jak se vrátit na čelo.

Pokud to bude znamenat nový koncept vozu, uděláme to. Přijmeme skutečnost takovou, jaká je, uznáme chybu a zlepšíme se. Jsme ale závodníci a nechceme se vzdát. Budeme bojovat co to půjde a budeme na to tlačit každý víkend.

Nechci vyloučit žádnou variantu, rád bych zjistil, jaký potenciál v sobě skrývá koncept, který jsme zvolili a v následujících týdnech to budeme objevovat. Jak už jsem ale řekl, pokud bude nutná změna, tak se k ní uchýlíme.

Nyní ale ještě počkáme na to, jaké tempo předvedeme v závodě. Myslím, že potom budeme v týmu všichni moudřejší a nasbíráme nějaká důležitá data,“ popsal situaci v Mercedesu Toto Wolff, který i nadále věří v několik vítězství v letošní sezoně.

Podle dosavadních dat by na tom závodní tempo Mercedesu nemuselo být úplně zle, očekává se srovnatelná rychlost s Ferrari. Na vítězství to ale v bahrajnské poušti nevypadá a zdá se, že si britští piloti budou muset na vítězné šampaňské ještě chvíli počkat.