Red Bull vyhrál kvalifikaci, ale spokojený není

Úřadující šampion Max Verstappen získal v Bahrajnu první pole position v roce 2023. I přes sobotní úspěch je Nizozemec přesvědčen, že Red Bull musí napravit několik věcí, a to ideálně ještě před následující Velkou cenou Saúdské Arábie.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 4. 03 2023 — Vašek Štěpánek

Dvojnásobný mistr světa Max Verstappen získal v Bahrajnu svou 21. pole position v kariéře. Pilot Red Bullu je i přes sobotní úspěch spíše negativně naladěn a už našel několik problémů, které musí jeho tým rychle vyřešit.

„Věci se tentokrát vyvíjely docela dobře, lépe, než jsem očekával. Během všech tréninků jsem měl několik problémů, hlavně s vyvážením našeho auta. Takže získat pole position bylo fajn, ale rozhodně musíme dále tvrdě pracovat,“ zhodnotil dosavadní víkend Verstappen.

„Je zde několik věcí, které musíme vyřešit, a to ideálně do dalšího závodu v Saúdské Arábii. Nemůžeme se pokaždé spoléhat na štěstí. Myslím, že problémy mají obě auta a navzájem to spolu nesouvisí. Zkrátka musíme lépe pochopit naše auto.

V tuhle chvíli děláme chyby v nastavení, a to jsou přesně ty věci, na které se musíme podívat a zapracovat na nich,“ má jasno Verstappen, který na okruhu v Bahrajnu bude už podruhé v kariéře startovat z pole position.

Na straně druhé, vítězství na trati nedaleko Sakhiru se jezdci Red Bullu zatím vyhýbá. Před dvěma lety byl Verstappen blízko triumfu, po výměně pozic ale závod vyhrál Lewis Hamilton a vloni se z vítězství radoval Charles Leclerc, Verstappen nedojel.