Mercedes Verstappenovi pogratuloval

I přes možnost protestu proti kontroverznímu závěru GP Abú Dhabi, kterou Mercedes stále zvažuje, poražená strana pogratulovala novému mistrovi Maxi Verstappenovi. Tomu šel vzdát hold ještě během pozávodních ohlasů Lewis Hamilton, později Nizozemce kontaktoval i šéf Stříbrných šípů Toto Wolff.

Štítky: Lewis Hamilton Max Verstappen Toto Wolff Zveřejněno 15. 12 2021 — Lukáš Štěrovský

„Toto mi poslal textovku, gratuloval mi k celé sezoně, prý jsem si zasloužil vyhrát. Bylo to velmi milé,“ potvrdil pilot Red Bullu. „A Lewis je obecně skvělý sportovec. Přišel za mnou a pogratuloval mi, přestože to v posledním kole muselo pro něj být těžké. I to svědčí o respektu, který k sobě navzájem chováme.“

Verstappen se prý dokáže vcítit do Hamiltonovy situace, jednu výhodu ale přece jen Brit podle něj má. „Samozřejmě pomáhá, když máte sedm titulů, to ho trochu uklidňuje. Myslím, že kdyby to bylo naopak, bylo by to pro mě bolestivější, protože žádný nemám.

Během sezony jsme prožili těžké chvíle, ale vzájemně jsme se tlačili vpřed a bylo příjemné proti sobě závodit. Protesty a kontroverze tu byly vždy, k F1 to patří. Pro mě se tím nic nezměnilo. Jakmile padla zelená, závodili jsme,“ má jasno Nizozemec, který před posledním závodem nebyl pasován do role favorita.

„V poslední době jsme už nebyli nejrychlejším týmem a viděl jsem, jak se můj náskok zmenšuje. Bylo to velmi těžké, i fyzicky. Loni mi některé závody nepřipadaly náročné, ale letos to bylo úplně o něčem jiném. Když jsme s Lewisem vystoupili z auta, mnohdy jsme toho měli dost. Ale tak to má být,“ uzavírá.