Mercedes se zlobí na Bottase: Verstappenovi nechal moře prostoru

Šéf Mercedesu Toto Wolff byl po závodě v Mexiku očividně rozčarovaný slabou obrannou Bottase hned v úvodním kole závodu. Aby toho nebylo málo, Fin měl incident s Ricciardem a v závodě nemohl nijak pomoci svému kolegovi.

Štítky: Mercedes Toto Wolff Valtteri Bottas Zveřejněno 8. 11 2021 — Vašek Štěpánek

Černé šípy nedokázaly využít postavení v první řadě a z Mexika odjíždí jako poražený tým. Max Verstappen se už v první zatáčce dostal před své soupeře a spanilou jízdou se zase o krůček přiblížil prvnímu titulu mistra světa.

Bottas se po startu držel ve středu trati, což Verstappenovi umožnilo dostat se na úroveň svých soupeřů a poté je v první zatáčce díky pozdějšímu brzdění předjet. „Přesně tohle by se nemělo stávat,“ neskrýval frustraci Wolff.

„Následně došlo ke kolizi s Danielem (Ricciardem) a Valtteri se ocitl ne nebodovaných příčkách, což je hodně nepříjemné, když uvážíme, že mohl skončit třetí nebo čtvrtý,“ pokračoval šéf černých šípů, které dnes ztratily velké množství bodů.

Toto Wolff je ale i navzdory Bottasově kritice skeptický, že by jeho tým mohl závod v Mexico City vyhrát a netuší, co se Red Bullu přihodilo ve včerejší kvalifikaci, rudí býci totiž jinak vévodili celému víkendu.  V závodě pak měl Red Bull doslova svou vlastní kategorii.

Škoda Slavia bude modelem pro indický trh

„Nemyslím si, že bychom mohli vyhrát. Tempo Red Bullu bylo na úplně jiné úrovni a musíme jim pogratulovat, odvedli velmi dobrou práci. My se jen snažili minimalizovat škody v obou našich šampionátech, ve kterých jsme utrpěli.

Netuším, co v kvalifikaci udělal Red Bull špatně, protože v závodě jsme viděli podobnou nadvládu, kterou nad námi měli v pátek. Mexiko pro nás bylo bolestivější, než jsme si mysleli, ale už to tak musíme brát,“ dodal Wolff.

Dalším závodem je už za týden Velká cena Brazílie, která by podle všeho měla sedět také rudým býkům. Zůstává zde však jeden faktor, který může situaci o víkendu zcela zamíchat – sprint. Pokud vyhraje Verstappen i za týden, bude už v poměrně komfortní situaci.