Mercedes má strach ze závodního tempa Ferrari

Lewis Hamilton sice získal pole position pro Velkou cenu USA, to ale neznamená, že zvítězí i v závodě. Šéf týmu Mercedes Toto Wolff očekává, že bude Ferrari během závodu mnohem silnější.

Štítky: Ferrari Lewis Hamilton Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 21. 10 2018 — GPF1.cz

Bylo to opravdu těsné v posledních minutách kvalifikace, nicméně Hamilton získal pole position před Sebastianem Vettelem o pouhých 0,061s. Britský pilot tak bude startovat už po jednaosmdesáté z prvního místa.

Sebastian Vettel sice skončil druhý, ale kvůli penalizaci z tréninku bude startovat až jako pátý. To by mohlo být rozhodující v celém boji o titul.

Räikkönen bude startovat na ultrasoftech oproti Hamiltonovi, který bude startovat na supersoftech. To celé by mohlo závod ovlivnit a sám šéf Mercedesu Toto Wolff očekává, že Ferrari celý závod ještě výrazně ovlivní.

„Trochu ztrácíme v rychlosti na rovinkách. Bude to opravdu náročné v porovnání s Ferrari. Je to opravdu vyrovnané mezi první trojicí.

Jsem velmi spokojený, ale vždy myslím i na zítřek. Ztráceli jsme trochu na rovinkách, takže to bude opravdu náročné, abychom se udrželi před vozy Ferrari. Toho se obávám.

Jak vždy říkám, nemůžete je odepsat. Můžete říct, že se jim jen podařila kvalifikace, ale bylo to těsné mezi Ferrari a Mercedesem v průběhu celé sezóny. Souboj bude pokračovat až do konce sezóny.“

Hamilton byl nejrychlejší po první části třetí kvalifikace, ale poté se znovu zlepšil. Brit je spokojený s výsledkem, i když se během pátečních tréninků moc nesvezl. Jediná možnost vyzkoušet si suchou trať byla během sobotního tréninku.

„Bylo to těsné. Nevěděl jsem, jak těsné to bude v kvalifikaci, ale když jsem jel do posledního pokusu, věděl jsem, že to bude mezi námi těsné a budeme potřebovat zajet solidní kola,“ řekl po kvalifikaci Hamilton.

„První čas byl dobrý, ale nebyl dobrý dostatečně. Potom v druhém pokusu to bylo o trochu lepší, což mi dovolilo se zlepšit. V některých závodech už jsem se zlepšit nedokázal. Musel jsem ze sebe dostat co nejvíce v druhém kole, opravdu jsem dbal na to, abych zajel lepší kolo.

Ferrari je již tradičně rychlé. Ukazují, že mají opravdu dobrou výkonnost. Během tréninků to vypadalo, že Ferrari zaznamenalo určité zlepšení. Věděl jsem, že budu muset být perfektní a zajet dobré kolo.“

Diskuse k článku

Napsat komentář