Místo na příští rok nemá, ačkoli Esteban Ocon září také v USA

Esteban Ocon a Force India jsou nejlepšími ze „zbytku světa“ po kvalifikaci na Velkou cenu USA.

Štítky: Esteban Ocon Force India GP USA Nico Hülkenberg Renault Zveřejněno 21. 10 2018 — GPF1.cz

Ocon zajel skvělý v kvalifikaci výsledek. Před pilotem stojí jen vozy Mercedes, Ferrari a Daniel Ricciardo s Red Bullem. Pro francouzského jezdce je to momentálně náročné období, jelikož nemá místo ve formuli 1 pro příští rok. Přesto ale zaznamenal skvělý výkon. Pilot se rozhodně nenechává rozhodit.

„Jsem opravdu spokojený s naším dnešním výkonem. Je skvělé být na šesté pozici. Jsme nejlepšími ze zbytku světa, ale i tak to bylo opravdu těsné během celé kvalifikace.

Ve třetí části kvalifikace byl můj vůz velmi silný a pracoval velmi dobře. Pro neděli musíme zůstat tam, kde jsme a dovézt nějaké body domů. Závodní tempo je pro nás neznámou, jelikož během pátku pršelo. Nicméně si myslím, že budeme podobně konkurenceschopní, jako tomu bylo v kvalifikaci.

Je to dobrý pocit, poslední kolo jelo auto opravdu výborně. Když jsem projel cílem, říkal jsem si, že už mi moc k ještě lepšímu času nezbylo. Bylo to ale dostatečné na šesté místo a já jsem opravdu šťastný.

Jediné co teď mohu udělat, že mluvím svými výsledky. Moje motivace je velká a snažím se tlačit na maximum.“

Pilot Renaultu Nico Hülkenberg byl tím, kdo těsně přišel o šestou pozici. I tak je Němec spokojený s výsledkem kvalifikace.

„Byl jsem spokojený s koly, které jsem zajel. Myslím si, že jsem z vozu dostal maximum. Uvidíme, jaké bude závodní tempo. Obvykle jsme lepší v závodě než v kvalifikaci,“ řekl Hülkenberg.

„V kvalifikaci to bylo trochu nevyzpytatelné. Posledních pár kvalifikací nebylo tak dobrých, takže jsem rád, že jsem zase pro jednou v první desítce.

Chceme dobrý výsledek. Myslím si, že je to možné, ale nebude to jednoduché. Máme kolem sebe hodně dobrých vozů. Nicméně si nemyslím, že se budeme držet vzadu.

„V Japonsku, které je naší nejtěžší tratí dokázal Carlos získat jeden bod. Myslím si, že tady to bude ještě lepší.“

Diskuse k článku

Napsat komentář