Mercedes podezřívá Red Bull z nepovoleného posilování motoru Hondy

Christian Horner si není jistý na co přesně naráží Toto Wolff v souvislosti s (výkonnostním) vylepšením Hondy během Grand Prix Francie. Zároveň očekává, že se Mercedes vrátí velmi silný.

Štítky: Christian Horner Pohonné jednotky Red Bull Zveřejněno 22. 06 2021 — Vašek Štěpánek

Šéf Red Bullu uvedl, že si není zcela jist komentáři Tota Wolffa. Šéf Mercedesu v médiích totiž komentoval nový motor od Hondy, který japonská společnost přivezla do Francie a nasadila je do obou monopostů nápojového giganta.

Wolff vysekl Hondě pochvalu, údajně udělala obrovský skok kupředu. Hornera ale zmátly komentáře, ve kterých šéf Mercedesu uvádí, že vylepšení motorů není letos povolené. Jsou to ale právě černé šípy, které nové motory přivezly už do Baku, tedy o jeden závod dříve.

„Nejsem si úplně jistý na co (Toto Wolff) odkazuje. Myslím, že specifikace motoru je úplně stejná jako u prvních závodů. Tady ve Francii jsme měli menší zadní křídlo, proto byl náš výkon silný. Neřekl bych ale, že došlo k náhlému zvýšení výkonu,“ reaguje na Wolffova slova Horner.

Díky chytré strategii se dvěma zastávkami získal Red Bull další důležité vítězství, už třetí v řadě, a to na okruhu, který se v minulosti zdál být nedobytnou pevností Mercedesu. Podle Hornera je tak vidět tvrdá práce rudých býků v posledních letech.

Elektrický Ford Bronco je pravděpodobně na cestě k výrobě

„Za posledních pět let byla GP Francie 2019 asi nejnudnější závod ze všech, letos to byl pro změnu zase jeden z těch nejlepších. Myslím, že se tím krásně ukázala tvrdá práce, kterou tým během zimy a celkově za posledních 12 měsíců odvedl.

Když se podíváte, jak byl Mercedes v posledních letech dominantní a vyhrál tady o půl kola, je to úžasný výsledek. Navíc letošní vůz je z 60 % stejný jako byl vloni. Jsem proto opravdu hrdý na celý tým, co během pandemie dokázal udělat.

Vím, že si tuto dynamiku musíme udržet, protože Mercedes je opravdu silný soupeř a je jen otázkou času, než se vrátí do své původní formy. My musíme být chytří a pokračovat v tom, co nyní děláme.“