Mercedes měl problémy už před startem

Porouchaný generátor stál za potížemi Valtteriho Bottase v úvodním stintu závodu, který Fin odjel na nesprávně natlakovaných pneumatikách. To přesto nevysvětluje, proč se Bottas potýkal s obdobnými problémy i po zastávkách u mechaniků.

Štítky: GP Bahrajnu Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 17. 04 2017 — Lukáš Štěrovský

Fin startoval z pole position, po zhasnutí červených světel ale nebyl schopen odjet Sebastianu Vettelovi, který se dostal na druhé místo. „Na startu se nám porouchal generátor. Nemohli jsme tak Valtterimu natlakovat pneumatiky, začali jsme s úplně špatnými hodnotami tlaků na jeho autě,“ potvrdil šéf Mercedesu Toto Wolff. „Věděli jsme, že se s tím bude prát.“

A taky že ano. V úvodním stintu si finský pilot několikrát postěžoval na svoji super-měkkou sadu. „Neznám přesné hodnoty, ale o více než jedno PSI,“ řekl Bottas na otázku, o kolik byly pneumatiky nesprávně natlakované. „Už tak se každý trefuje do Pirelli za to, že minimální tlaky jsou příliš vysoké.

Během závodu všechno bylo jen a jen horší. Efekt byl jako v případě velkého přehřívání pneumatik. Cítil jsem to hlavně na zadní nápravě. Gumy nepracovaly tak, jak by měly. Omezilo to vyvážení a zhoršilo trakci.“

To by tedy byl první stint, nicméně Bottas neměl rychlost ani v tom druhém a třetím. „Pro to nemám žádné vysvětlení,“ netajil se Fin. „Zadek nefungoval. Nebylo to normální. Vyzkoušel jsem úplně všechno v nastavení diferenciálu a brzd, abych vyřešil přetáčivost.

Na nových pneu to bylo celkem OK, ale velmi rychle se to zhoršilo s tím, jak ohřály. Byl to zvláštní závod, jelikož jsem neměl rychlost a není snadné to vysvětlit,“ zamýšlel se po Velké ceně Bahrajnu Valtteri Bottas.

Diskuse k článku

Napsat komentář