Alonso demonstruje: v Bahrajnu odstoupil schválně

Zajímavé informace se objevily v padoku po GP Bahrajnu. Podle těchto velmi těžko ověřitelných informací totiž neodstoupil Fernando Alonso v závěru závodu kvůli technickým potížím, ale schválně jako projev vzdoru.

4 Štítky: Fernando Alonso Honda Zveřejněno 17. 04 2017 — Tomáš Richtr

V Bahrajnu měl tým McLaren-Honda největší problémy za dlouhou dobu. V pátek dvakrát selhalo auto Stoffelu Vandoornovi, během sobotní kvalifikace měl stejné potíže Fernando Alonso. Vandoorne se pak v neděli nedostal ani na start závodu a Alonso musel odstoupit chvíli před cílem pro selhání motoru.

Alespoň to tak zaznělo v týmové rádiové vysílačce, že se jedná o selhání motoru. V zákulisí velkých cen se ale otevřeně hovoří o tom, že Alonso odstoupil schválně. S informací přišel reportér televize Sky Sports Ted Kravitz, který se přitom odvolával na své španělské kolegy z televize Movistar, která má přirozeně Alonsovu prostředí o něco blíže.

Podle nich se Alonso rozhodl k přístupu, podle kterého dá do tréninků, kvalifikací i závodu naprosto všechno, přinejmenším 100 %, jak údajně sám říká. Bude-li ale v závodě před jeho cílem na nebodované pozici, ze závodu sám od sebe odstoupí. Alonso je ve výsledcích GP Bahrajnu klasifikován, ale se ztrátou tří kol.

Níže je video z palubní kamery Alonsova monopostu McLaren-Honda právě v době údajných problémů s motorem. Do rádia navíc Alonso komunikoval skutečnost, že jede do boxů, sám od sebe.

„Problém s motorem. Jedu do boxů. Konec,“ řekl. Pravidelně takové pokyny ale dává inženýr z boxové zídky. Jinak řečeno: rozhodnutí o tom, zda je nebo není nutné ze závodu odstoupit, dává tým, ne pilot.

Fernando Alonso již před tím označil skutečnost, že se kolega Vandoorne ani nedostal na start závodu, za „úchvatnou“, stejně jako „úchvatná“ je výkonnostní ztráta jeho motorů na konkurenci.

„Nikdy v životě jsem nezávodil z tak velkým výkonnostním deficitem,“ řekl Alonso ještě během závodu. Jeden z novinářů během víkendu publikoval dojemný zákulisní snímek, ve kterém s osudem smíření a nad věcí se bavící Alonso a Vandoorne sedí v odstupu od očividně ztrápeného šéfa programu F1 Hondy Yusuky Hasegawy. Další snímek z doby pár chvil po skončení GP Bahrajnu ukazuje rozesmátého Alonsa v reakci na dotaz týkající se ne formule 1, ale jeho květnového startu v závodě 500 mil Indianapolis.

 

 

Diskuse k článku

4 komentáře: “Alonso demonstruje: v Bahrajnu odstoupil schválně”

 1. huhukoktejl napsal:

  Tak muze mi to byt jedno, ze … ale svuj nazor na to mit muzu a ten je ten, ze by mi to zavani neprofesionalitou. Plno jinych pilotu krouzi na posledni pozici a dojedou to az do konce. Prijde mi to jako takova neucta, tot vse.

  FantomasMan:
  Aj keby to tak bolo tak čo ? Vo Formule1 platí čo nie je zakázané je dovolené. Berte to ako stratégiu…

 2. FantomasMan napsal:

  Aj keby to tak bolo tak čo ? Vo Formule1 platí čo nie je zakázané je dovolené. Berte to ako stratégiu…

 3. huhukoktejl napsal:

  Mne to tak prislo hned zive pri zavode, predjeli ho a on jakoby vzapeti hned rezignoval. Jako kdyby si rekl: se na to muzu vy…..t

 4. Paule napsal:

  chápu že je to pro něj frustrující a že tohle není nijak ověřená informace ale pokud by to pravda byla (a myslím že to je i možné) tak je to z jeho strany dost neprofesionální a jen další náznak toho že v McL pokračovat po této sezóně určitě nebude.

Napsat komentář