McLaren zatím nezná cestu ven ze svých současných malérů

Britská stáj v úvodu nové sezony výrazně ztrácí. Z týmu, který vloni bojoval o stupně vítězů a vyhrál závod je náhle stáj z chvostu pole. Lando Norris se rozpovídal o aktuálních trablích McLarenu a připouští možné změny.

Štítky: Lando Norris McLaren Zveřejněno 25. 03 2022 — Vašek Štěpánek

Po fiasku hned v úvodním závodě v Bahrajnu, ve kterém ani jeden pilot McLarenu neskončil na bodech, Norris přiznává a varuje tým, že možná bude potřeba využít jiných cest ve vývoji, aby stáj z Wokingu našla potenciál svého vozu.

Aktuální forma McLarenu je velmi překvapivá. Ještě v předsezonních testech se o oranžových monopostech mluvilo jako o černých koních letošního mistrovství světa. Ale po prvním závodě je evidentní, že je na tom McLaren skutečně bledě.

Pro stáj z Wokingu je o to horší, že v Bahrajnu dokázaly bodovat týmy, se kterými by McLaren letos ještě mohl bojovat – Haas, Alfa Romeo a Alpine. Nebýt dvojitého odpadnutí Red Bullů v závěru Velké ceny Bahrajnu, je McLaren poslední v poháru konstruktérů.

„V týmu máme Jamese (Keyho) a jsem přesvědčen, že rozumí hodně věcem. Není mi souzeno, abych hodnotil, co jsme v týmu udělali dobře a co špatně, nebo jaká je naše filosofie. Možná jen potřebujeme více experimentovat a zkoušet jiné cesty ve vývoji.

Jak už jsem ale řekl – těmhle věcem rozumí James a jeho tým. Lidé v továrně potom budou tvrdě pracovat na tom, abychom se dostali zpátky. Je možné, že to zabere nějaký čas a já si tak budu muset zvyknout na boje na konci pole,“ svěřil se Norris.

Jak dlouho budeme na zlepšení formy McLarenu čekat? V tuto chvíli to neví ani samotný Norris. Sezona začala dvěma závody po sobě (Bahrajn – Saúdská Arábie), následuje závod v Austrálii a první reálnou možností pro zlepšení je závod na italské Imole.

„Aktuálně jen vím, že musím odvést tu nejlepší práci, abych týmu pomohl. Ano, je frustrující odjet skvělé kolo v kvalifikaci a skončit třináctý, nebo patnáctý… formule 1 ale bohužel není jen o stupních vítězů.

Za vším je tvrdá práce. Přesně tu také teď v týmu se svými inženýry děláme, snažíme se řešit naše problémy a minimalizovat je. Cíl je samozřejmě jasný – musíme udělat naše auto zase rychlé,“ pobízí McLaren mladý Norris.