McLaren spoléhá na technická vylepšení. Nasazení rozloží do tří následujích závodů

McLaren představí první fázi svého očekávaného upgradu pro Grand Prix Rakouska a šéf týmu Andrea Stella to popsal jako příležitost „otočit“ svou sezonu.

Štítky: Andrea Stella McLaren Zveřejněno 1. 07 2023 — Jiří Košta

McLaren zažil složitý začátek letošní sezony poté, co před sezonou prohlásil, že nedosáhl svých „předpokládaných cílů“ – tým získal pouhých 17 bodů z osmi závodů a je šestý v hodnocení konstruktérů.

Stella při pohledu na víkend, který představuje druhý sprint sezony, řekl: „Rakousko je trať, na které se nám v minulosti dařilo, myslím, že čtyři zatáčky jsou vysokorychlostní, takže bychom měli být konkurenceschopní.

Rakousko je, jak jsem již před nějakou dobu řekl, naším prvním krokem k vylepšení. Myslím, že to může být důležitější než to, jak vhodná je trať pro vlastnosti našeho auta.

McLaren je po prvních osmi závodech roku 2023 na šestém místě v poháru konstruktérů.

„V konečném důsledku je to pro nás milník z hlediska možného otočení sezony, a to nejen díky tomu, co do Rakouska přinášíme, ale také díky tomu, co bude následovat v dalších závodech.

Naše zaměření pak nebude na vlastnosti tratě, ale na vůz samotný, takže pouze pokud budeme mít jeden trénink [před kvalifikací v Rakousku], budeme schopni to ověřit a poté být konkurenceschopnější.

Jak Stella zmínil, McLaren si užil nedávného úspěchu ve Velké ceně Rakouska, v posledních čtyřech závodech získal dvojnásobný počet bodů a v letech 2020 a 2021 se umístil na stupních vítězů s Landem Norrisem.