McLaren nemá náhradníka pro zbytek sezony, šampion IndyCar nedorazí

Šampion IndyCar Alex Palou odstoupil od smlouvy s McLaren na rok 2024 a McLaren proti němu zahájil právní kroky. Přesto byl Palou stále očekáván jako oficiální záložní jezdec McLaren na Grand Prix v Singapuru, ale potvrdil, že se na F1 závody už nepodívá.

Štítky: Alex Palou McLaren Motorr Zveřejněno 11. 09 2023 — GPF1.cz

Alex Palou, španělský jezdec týmu IndyCar, se ocitl v smluvním sporu mezi týmy Chip Ganassi Racing a McLaren. Palou, který získal svůj druhý titul v IndyCar, informoval McLaren prostřednictvím právníků, že nebude dodržovat svou smlouvu na rok 2024 s týmem v IndyCar nebo F1.

Zak Brown, CEO McLaren Racing, žaluje Paloua ve Velké Británii za nejméně 20 milionů dolarů na náhradě škody a na vrácení peněz, které již byly vynaloženy nebo zaplaceny. Kromě zálohy na jeho plat za rok 2024 Brown tvrdí, že zaplatil Palouovy právní poplatky v loňském sporu mezi Palouem a Chip Ganassi Racing, kdy se Palou pokusil dostat z jeho smlouvy s Ganassi dříve, aby se přesunul k McLarenu.

Chip Ganassi prohlásil, že prohlášení týmu McLaren o smluvním stavu Alexe Palou je nepřesné. Ganassi trvá na tom, že Palou zůstává pod smlouvou s jeho týmem.

KOLO na KOLO ŽIVĚ – POSLEDNÍ VSTUPENKY do Ostravy zde

Alex Palou se vyjádřil k jeho nejnovější smluvní aféře týkající se McLarenu, kterou označil za „smutnou“ situaci, ale říká, že není „zklamaný“, že přišel o další příležitosti v McLarene pro F1.

„Myslím, že jednoho dne napíšu příběh a možná knihu, aby všichni věděli, co se dělo od roku ’22 a ’23, každý měsíc. Ale ano, prozatím nebudu poskytovat hodně informací,” řekl Palou.

Ohledně spekulací, že McLaren požaduje od jezdce 20-30 milionů dolarů, šestadvacetiletý řekl:

„Upřímně řečeno, opravdu nerozumím. Můžu vás požádat o tolik, kolik chci – můžu po vás požadovat 400 milionů, protože jste mi položil těžkou otázku. Takže ano, upřímně řečeno, to může nebo nemusí být znepokojivé pro právníky, takže opravdu nevím.“

Palou také uvedl: „Právníci mi říkají věci o tom, jak to probíhá a co si myslí – takže to je dobré, je to v jejich rukou. Snažím se být trochu více mimo to oproti loňskému roku a opravdu se soustředit na závody a zaměřit se na závodění.“

Shrnutí:

  • 🏎️ Alex Palou zamítl smlouvu s McLaren na rok 2024 a McLaren proti němu začal právní řízení.
  • 🏨 Palou byl stále očekáván jako oficiální záložní jezdec McLaren na Grand Prix v Singapuru.
  • ❌ Palou potvrdil, že se na F1 závody nepodívá.
  • 🤝 V minulosti měl Palou s McLaren dohodu o testování F1 vozů.
  • ⚖️ McLaren žaluje Paloua kvůli smlouvě na rok 2024 a penězům investovaným do testování F1 vozů.
  • 🇬🇧 McLaren ještě nenašel náhradníka pro Paloua jako záložního jezdce F1.

Alex Palou o víkendu v Kalifornii během závodu IndyCar potvrdil, že na závody F1 už jezdit nebude, ale pořád je oficiálně smluvním náhradníkem týmu.

Šéf McLarenu Zak Brown řekl, že si je “docela jistý”, že se Palou Singapuru nezúčastní, ale dodal, že “máme zarezervovaný jeho hotelový pokoj”.

McLaren se dohodl s několika jezdci včetně Micka Schumachera na sdílení rezervních jezdců s Mercedesem. Oficiálně ale náhradu pro Singapur a dále McLaren nepotvrdil.