Max Verstappen: Jsem lepší pilot než můj otec

Ještě před Grand Prix Malajsie vyzpovídali novináři Maxe Verstappena, a rozhovor to byl ne úplně typický. Došlo totiž na téma jako oblíbená disciplína mimo F1, srovnání Maxe s vlastním otcem či jaké to je pracovat s Helmutem Markem. Níže tedy následuje Nizozemcova „zpověď“.

Štítky: Max Verstappen Zveřejněno 23. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

O vysněném monopostu…
Chtěl bych si vyzkoušet auto z roku 1994, něco takového, líbí se mi jejich vzhled. A taky mám rád vozy z let 2007 a 2008. U nich je skvělá aerodynamika se všemi těmi křidélky a tak. Nemám zájem o nic z historie, z šedesátých nebo sedmdesátých let.

O oblíbené trati…
Mám rád Imolu, to je dobrá trať a rád bych ji viděl znova v kalendáři. Nebo Zandvoort s nějakými úpravami, to by, myslím, bylo skvělé. Ne nic jako Adelaide. Nejsem obecně fanda městských okruhů. Preferuji normální okruhy s rychlými zatáčkami. Jako je Spa, to je můj nejoblíbenější závod. Hlavně druhý sektor.

O vzoru z dětství…
Nefandil jsem žádnému jezdci nebo týmu, jen mě bavilo koukat na závody. Nikdy jsem neměl plakát s tematikou F1 v pokoji, nic takového. Měl jsem tam mapu světa, států a vlajek. Otce jsem nevnímal jako vzor. Spíše jako mentora a kamaráda. Chovám k němu spoustu respektu za to, co všechno pro mě udělal.

O srovnání s otcem…
Vždycky bylo cílem mého otce, když mi pomáhal, abych byl lepší než on. Takže ano, jsem lepší než on.

O závodních dovednostech rodičů (otec je expilot F1, matka Sophie Kumpenová je bývalou pilotkou motokár, pozn. red.)
Můj otec, myslím, je lepší. Mamka byla velmi rychlá, ale táta asi o něco rychlejší. Když spolu závodili na motokárách na stejné trati, bylo to těsné, ale táta byl rychlejší.

O oblíbené disciplíně mimo F1…
Chtěl bych si vyzkoušet MotoGP. Když mi bylo osm, závodil jsem na dvou kolech stejně jako na čtyřech. Vážně mě to bavilo. Bylo to o něco více nebezpečné, samozřejmě, ale rád bych si to zkusil. MotoGP je odlišný svět, ale mám rád pocit být v zatáčkách kolenem blízko zemi. Normálně nesleduji jiné závodní série, kouknu tak na Indy 500, ale MotoGP je výjimka. Je to skvělá podívaná, skvělé závodění.

O spolupráci s Helmutem Markem, nepsaným šéfem Red Bullu v F1…
Zvenčí vypadá… neřekl bych nevrle, ale jako komplikovaná osobnost. Ve skutečnosti, když ho poznáte, je ale milý a jako bývalý pilot rozumí tomu, o čem mluví. Samozřejmě musíte podávat výsledky, jinak vás z juniorky Red Bullu vykopnou. To je realita tohohle sportu. Ve srovnání s jinými lidmi je trochu drsný, ale od mala pracuji s mým otcem a ještě nikdy jsem nepoznal nikoho drsnějšího, než je můj táta.

Diskuse k článku

Napsat komentář