Dvě vítězství jsou málo. Čekal jsem od sebe víc, přiznal Bottas

O víkendu vyjedou vozy formule 1 na závodní trať naposledy v sezoně 2017. Nastal proto čas na resumé. V tom svém si byl kritikem Valtteri Bottas, který zkrátka od premiérové sezony v Mercedes čekal lepší výsledky než pouhá dvě vítězství.

Štítky: Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 23. 11 2017 — Josef Nekvinda

Navzdory dvěma vítězným závodům čekal Valtteri Bottas v kolonce u svého jména jiné, vyšší číslo. Zvláště při srovnání s týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem, který dokázal vyhrát devětkrát při cestě za čtvrtým titulem. Takovou vizitku si asi nepřeje žádný z pilotů.

„Bohužel to byla jen dvě vítězství,“ hlesl Bottas v odpovědi na otázku, jak by před víkendovým finále zhodnotil letošní sezonu. „Jak jsem již podotkl, doufal jsem v mnohem víc, ale jsem šťastný, že jsem se dokázal zlepšit a tým se mnou znovu podepsal smlouvu na další rok. V tom to bude o tom samém. Potřebuji se znovu předvést pokud chci pomýšlet na dlouhodobější pobyt u týmu.

S tím, jak dobrým pilotem Lewis je, jsem vždycky věděl, že to bude výzva. Je jedním z nejlepších vůbec ve formuli 1. Pokaždé to nebylo snadné být před ním. Letos jsem na něho neměl, ale neustále pracuji na svých slabinách,“ podotýká s trochu bojovným důrazem finský rychlík.

Stát se součástí Mercedesu pro Bottase znamenalo rovněž navýšení času, který musí věnovat médiím a sponzorům týmu. Jak ale sám přiznává, tahle stránka jeho nového kontraktu pro něho nebyla překvapivě na obtíž, ba naopak. Díky tomu si prý mohl na chvíli odpočinout od závodění. „Jsem velmi šťastný, že jsem mohl potkat tolik lidí, dostat se na zajímavá místa a různé události.“

Dále nahradit tehdy odstoupivšího šampiona Nika Rosberga automaticky znamenalo vystavit se tlaku, a zejména pak ze strany médií. Ani s tím Bottas problém neměl.

„Neměl jsem problémy s tlakem, protože jsem cítil jak celý tým stojí za mnou. Cítil jsem, jako by opravdu byli za mnou. Takhle obrovskou podporu jsem od těch kluků měl,“ popisoval Fin své začátky u týmu Mercedes, jenž mu pomohl zbavit se přehnaných očekávání. Jak dopadne druhá sezona u německé stáje?

Diskuse k článku

Napsat komentář