Lewis Hamilton od GP Abu Dhabí mlčí, jeho šéf vysvětluje proč

Šéf Mercedesu Toto Wolff vysvětlil, proč je od Velké ceny Abu Dhabí jeho pilot Lewis Hamilton v ústranní a nedává o sobě vědět, a to ani na sociálních sítích, na kterých byl britský závodník velmi aktivní.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 28. 12 2021 — Vašek Štěpánek

Toto Wolff uvedl, že za Hamiltonovým mlčením je, že Britovi zkrátka došla slova. Pilot Mercedesu za kontroverzních okolností v posledním kole prohrál souboj s Maxem Verstappenem poté, co vedl všechna předcházející kola.

Mercedes následně podal protest proti oficiálním výsledkům závodu a zpochybnil postup restartu za Safety carem. Vozy, které byly o kolo zpět mezi Hamiltonem a Verstappenem totiž mohly zpomalovací vůz předjet, ostatní závodníci ale Safety car předjet nemohli.

Vedení Mercedesu také protestovalo proti tomu, že Safety car nemohl zajet do boxů v tom samém kole, kdy před sebe pustil o kolo zpět jedoucí monoposty, správně by měl počkat až do jejich následného zařazení do ‚vláčku‘.

Oba protesty od Mercedesu byly ale smeteny ze stolu, německá automobilka dokonce zvažovala odvolání u mezinárodního soudu, to si ale nakonec rozmyslela. Podíl na zrušení protestu má údajně i samotný Lewis Hamilton.

Hrobové ticho

Kromě rozhovoru ihned po závodě se britský závodník nikde neprezentuje. Neposkytl žádné interview a neaktivní je i na svých sociálních sítích, což je asi nejvíce překvapivé, jelikož právě na nich Hamilton velmi často funguje a komunikuje se svými fanoušky.

„Všichni kolísáme mezi emocemi a Lewis to pochopitelně snáší nejhůř. V posledním kole byl ve vedení závodu a měl titul na dosah, ale během jedné vteřiny mu byl odebrán a darován někomu jiného, rozhodně to nebylo snadné přijmout.

Tím pak ztratíte víru v tým, ve sport i v sebe sama, protože nedokážete pochopit, co se to vlastně stalo. Proto je Lewis ‚nezvěstný‘, je logické, že je potichu, protože tomu nemůže uvěřit a jednoduše mu došla slova,“ vysvětluje Wolff.

Wolff radil Hamiltonovi

„S Lewisem jsme neustále v kontaktu, byl u mě v kanceláři a také jsme spolu volali. Předtím, než byl pasován na sira jsem mu doporučil, aby nechal špatné věci za sebou a aby se raději koncentroval na to, co dokázal.

Od roku 2007 vyhrál sedm titulů mistra světa, překonal téměř všechny rekordy a povznesl své závodění na zcela jinou úroveň. Myslím si, že mě poslechl a na předávání rytířského titulu vypadal spokojeně, což je dobře,“ zakončil šéf Mercedesu.