Letošní výkony Astonu musí být pro Vettela frustrující

Vettel loni oznámil konec kariéry a opustil tak tým Aston Martin. Tomu se ale skvěle daří. Christian Horner se vyjádřil, jak to asi Sebastian vnímá.

Štítky: Aston Martin Sebastian Vettel Zveřejněno 24. 06 2023 — Petr Horák

Až na pár záblesků byly Vettelovy dva roky u týmu Lawrence Strolla trápením. Jedno pódium předloni v Baku, ale hlavně minulou sezonu spíš jízda na chvostu pole. Letos se však Aston jako zázrakem zvedl a Fernando Alonso s ním pravidelně dojíždí na stupních vítězů.

Němcův bývalý šéf a boss Red Bullu Christian Horner řekl: “Musí pro něj být frustrující vidět jak to Astonu Martin letos jde.”

Nezapomněl však vyzdvihnout Vettelův příspěvek pro tým: “Neměl to tam jednoduché, ale na těchto úspěších má svůj podíl. Bez něj by Aston nebyl tam kde je.”

I když se Sebastian Vettel objevil na Velké ceně Monaka, pravděpodobně si užívá se svou rodinou, na kterou během kariéry tolik času neměl. “Jsem si jistý, že tráví čas s rodinou a stále se má dobře,” dodal Horner.

Nejspíš se tak Seb před kamerami a fanoušky ukáže až v září na Nürburgringu. Na akci, kterou pořádá právě Hornerův Red Bull a Vettel se tam projede se svým vítězným monopostem ze sezony 2011.