Leclerc: Udělám vše pro to, aby Ferrari vsadilo na mě

Monačan ve službách Scuderie chce svými výkony na trati přesvědčit Ferrari, aby jej upřednostnilo před týmovým kolegou. Současně ale Leclerc slibuje, že nebude ignorovat týmovou režii.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Zveřejněno 4. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

Šéf Ferrari Mattia Binotto před sezonou řekl, že nechá své piloty závodit, ale v situacích, kdy to mezi nimi bude padesát na padesát, upřednostní Sebastiana Vettela, protože má větší šanci na zisk titulu. Jak se k tomu staví Němcův sok Charles Leclerc?

„Musím ukázat, čeho jsem na závodní dráze schopný. Pak se snad situace změní,“ říká Monačan. „Jako každý, i já chci být nejrychlejší. Prozatím rozhodnutí Ferrari rozumím, i když někdy je pro jezdce těžké ho akceptovat.

Jsem kolegou čtyřnásobného šampiona, který jezdí pátou sezonu pro Ferrari. Rozumím tomu, že v týmu teď panuje určitá hierarchie, ale udělám cokoliv, abych ji změnil,“ slibuje Leclerc.

Jedním dechem ale dodává, že proti přímému rozhodnutí týmu se stavět nehodlá. „Kluci na boxové zídce mají lepší přehled o závodě, takže budu dělat, co budou vyžadovat.“

View this post on Instagram

Team 🤜🤛 📸: @kymillman

A post shared by CHARLES LECLERC (@charles_leclerc) on

Diskuse k článku

Napsat komentář