Lando Norris přiznal boj s úzkostí. Vyzval, aby se o tom lidé nebáli hovořit

Když v roce 2019 poprvé usedl do vozu F1 jako závodní pilot, bylo Landu Norrisovi pouhých 20 let. Možná proto ho tlak spojený s touto pozicí semlel více, než kdokoliv z fanoušků tušil.

Štítky: Lando Norris Zveřejněno 21. 11 2020 — Lukáš Štěrovský

„Během své první sezony ve formuli 1 to možná vypadalo, že ten nový kluk na roštu je plný sebevědomí a nadšení, ale tak to doopravdy nebylo. Zakrýval jsem tím to, že jsem hodně bojoval s nervozitou a úzkostí,“ říká Norris, který je navenek jeden velký úsměv a vtípek.

Brit ale podle svých slov trpěl tzv. imposter syndromem alias syndromem nezaslouženého úspěchu a měl pochybnosti, o čemž ale nechtěl mluvit. „Nikdo nechce dát soupeřům výhodu nebo ukázat jakoukoliv slabost. Nemluvíme o mentálním zdraví tak moc, jak bychom měli – a to bychom opravdu měli,“ nabádá Norris.

„Mít kolem sebe silnou skupinu lidí, ať už je to rodina, přátelé, kolegové nebo někdo další, u koho cítíte, že se mu můžete otevřít, je nezbytné. Pro mě je nejdůležitější moje rodina. Když ale dojde na závodění a jsem daleko od domova, pak je to můj manažer, výkonnostní trenér a inženýři – lidé, se kterými pracuji nejvíce –, kteří jsou mojí rodinou.

Trávíme tolik času dohromady prací, že se navzájem známe doopravdy dobře. Abychom mohli podávat co nejlepší výkon, musíme být všichni v pohodě a upřímní. Není to jen o mně, protože řídím auto, každý v týmu se musí cítit dobře, aby měl správně nastavenou mysl a dosahoval dobrých výsledků.

Pokud právě teď bojujete se svým mentálním zdravím, prosím, nebojujte sami. Najděte si někoho, s kým můžete mluvit,“ uzavírá jezdec McLarenu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lando Norris (@landonorris)