Lando Norris nepřijal nabídku Red Bullu

Lando Norris potvrdil, že jednal s Red Bullem, kde by závodil namísto Sergia Péreze.

Štítky: Lando Norris Red Bull Zveřejněno 21. 10 2022 — Jiří Košta

Norris je v současnosti považován za jednoho z nejlepších jezdců formule 1. Zatímco ve svých prvních dvou sezonách byl na stejné úrovni jako Carlos Sainz, v posledních dvou sezonách porazil Daniela Ricciarda velmi snadno. Zdá se, že Norris v McLarenu našel své místo. Jako Brit v britském týmu je jednoznačně tím mužem, kterého je třeba sledovat.

Na začátku roku 2022 proto Norris podepsal novou smlouvu s týmem sídlícím ve Wokingu. V té době už měl víceletou smlouvu, ale McLaren si ho dokázal zajistit až do roku 2025.

„Samozřejmě, že čas od času probíhají rozhovory s jinými lidmi. Vždy se ptáte sami sebe: co je nejlepší pro mou kariéru? Přece jen chci vyhrávat a vyhrávat mistrovství světa. Proběhla jednání s Red Bullem.

Jsou týmem, který se léta drží v první trojce. Ale to jen ukazuje, jak velkou důvěru v McLaren mám. I když proběhly rozhovory, cítil jsem, že McLaren je pro mě lepší k dosažení mých cílů,“ řekl Norris.

Zdá se však, že McLaren nebyl v roce 2022 tak daleko, jak se očekávalo. Po dobrém startu v prvním zimním testu byla očekávání vysoká, ale od druhého testu se vše pokazilo. Během sezony to McLaren dokázal mírně napravit, ale páté místo v průběžném pořadí mistrovství světa není tam, kde by slavný tým chtěl být.

Volkswagen Group láká ještě na zajímavější budoucnost