Red Bull v USA získá titul, když…

Red Bull míří na Velkou cenu Spojených států s tím, že chce získat "double" a přidat k titulu Maxe Verstappena také titul mezi konstruktéry.

Štítky: Ferrari Red Bull Zveřejněno 21. 10 2022 — Jiří Košta

Po svém pátém dvojitém vítězství v sezoně naposledy v Japonsku si Red Bull drží masivní náskok 165 bodů před nejbližším vyzyvatelem Ferrari, přičemž ve zbývajících čtyřech závodech má k dispozici pouze 191 bodů. Nesmíme zapomenout, že v Brazílii ještě čeká na jezdce sprint.

Red Bull udělal další obrovský krok k titulu konstruktérů pro rok 2022, když skončil v Japonsku na prvním místě. Znamená to, že Red Bull potřebuje na konci víkendu v Austinu udržet náskok 147 bodů, aby získal titul a zajistil si svou první korunu od roku 2013.

Aby Ferrari oddálilo oslavy Red Bullu, musí překonat své soupeře o 19 bodů na okruhu Circuit of The Americas, s cílem jedna-dva a bonusový bod za nejrychlejší kolo nabízí 44 bodů.

Dokonce i tehdy mohl Red Bull jednoduše skončit na P3 a P4 s Verstappenem a Sergiem Pérezem a získat titul – odměnou za tyto dvě pozice je 27 bodů.

Pokud se Ferrari nepodaří maximalizovat návratnost bodů (což Scuderia dosáhla pouze jednou v roce 2022, při zahájení sezony v Bahrajnu), vítězství a bonusový bod za nejrychlejší kolo pro Verstappena nebo Péreze by stačil k dokončení práce.

A konečně, pokud Verstappen a Perez příští víkend překročí čáru před Charlesem Leclercem a Carlosem Sainzem, Ferrari už nemůže udělat nic, aby zabránilo Red Bullu vyhrát šampionát.

Klíčová čísla k tomu, aby se Red Bull stal mistrem

  • Body dostupné ve čtyřech posledních závodech: 191
  • Aktuální výhoda Red Bullu nad Ferrari: 165
  • Dostupné body po GP Spojených států: 147
  • Red Bull si v Austinu zajistí titul, pokud je Ferrari nepřekoná o 19 bodů

Smart Brabus #1 Performance Edition odhalena v Číně