Lance Stroll: “Když se rozvášním, umím uspět.”

Majitel týmu Aston Martin Lawrence Stroll očekává, že se jeho stáji povede ve své třetí sezoně výrazný posun vzhůru. Britská stáj sází na inovativní monopost AMR23 a také na novou jezdeckou sestavu tvořenou Lancem Strollem a Fernandem Alonsem.

Štítky: 2023 Aston Martin Lawrence Stroll Zveřejněno 17. 02 2023 — Vašek Štěpánek

Lawrence Stroll v polovině roku 2018 odkoupil krachující Force Indii a v letech 2019 a 2020 nesl zachráněný tým jméno Racing Point. Před třemi lety tým ze Silverstone soutěžil téměř s kopií mistrovského Mercedesu a obsadil celkové čtvrté místo v šampionátu.

V roce 2021 nahradil růžové pantery zelený Aston Martin, který v poháru konstruktérů obsadil sedmé místo a tu samou příčku uhájil také vloni. Začátek loňské sezony byl ale hodně špatný a chvíli byla britská značka i na posledním místě v šampionátu.

Letos ale majitel týmu Lawrence Stroll očekává výrazný posun vzhůru. Kanaďan věří novému vozu AMR23, který má být až z 90 % odlišný od loňského modelu a pomoci má i nově najatá posila v podobě dvojnásobného šampiona Fernanda Alonsa.

„V týmu zaměstnáváme přes 400 velmi talentovaných lidí, kteří sdílí stejnou vášeň. Odkoupil jsem tým, který byl ještě před mým působením úspěšný a chci, abychom na podobné vlně pokračovali i v dalších letech.

Formule 1 funguje jako každý jiný byznys – než se vám začne dařit, chvíli to potrvá. První dva roky jsme strávili tím, že si musely veškeré věci sednout a ustálit se. Nyní vstupujeme do naší třetí sezony a jsem přesvědčený, že uděláme krok kupředu.

V tomto sportu musí člověk plánovat do budoucna a postupně se zlepšovat. Nejde vyhrát titul přes noc. Letos chci od týmu, aby udělal krok vpřed. Příští rok to budu požadovat také až do doby, než budeme schopni bojovat o mistrovský titul.

Jsem zvyklý, že mé projekty končí úspěšně a když vynaložíme veškeré úsilí a vášeň jednomu konkrétnímu cíli, vyjde to. Víte, když mám vášeň a zapálení, uspěji a v týmu jsou další stovky lidí, které přemýšlí stejně jako já,“ rozpovídal se Stroll starší.

Majitel týmu Stroll a šéf stáje Mike Krack věří, že i najmutí Fernanda Alonsa jen dokazuje, jak velkým projektem má Aston Martin být. Dvojnásobný šampion F1 by podle jejich slov nikdy nešel do týmu, který nemá šanci uspět.